Büyükşehir Belediyesi, cadde ve sokak tabelaları üzerine afiş yapıştırarak tabelaları kullanılamaz hale getiren Nar Kadın Dayanışma Ağı üyeleri hakkında yasal işlem başlatıyor.
Sticker yapıştırılarak isimleri değiştirilip kullanılmaz hale getirilen cadde ve sokak tabelaları Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Numarataj Şube Müdürlüğü tarafından değiştiriliyor.Nar Kadın Dayanışma Ağı üyelerinin yaptığı bu eylemin kamu malına zarar vermek, kenti kirletmek ve insanları yanlış yönlendirerek tehlikelere neden olmakla suçlayan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar , yapılan bu hukuksuzlukla yasal çerçeve içerisinde mücadele edeceklerini belirterek eylemi yapanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.
Dr. MEDİHA ELDEM İSİMİNİN
ÜZERİNE DE YAPIŞTIRDILAR
Nar Kadın dayanışma Ağı üyeleri tarafından cadde ve sokak tabelalarının üzerindeki isimler kapatılarak değişik kadın adları ile değiştirilmişti. Üçpınar, yapılan bu hukuksuz eylemde, Cadde ve Sokaklarda kadın ismi yok diye Atatürk döneminde Türkiye’nin ilk kadın hükümet tabibi olan Dr. Mediha Eldem’in Kızılay’daki sokak tabelasının üzerine Özgecan Aslan’ın isminin yapıştırılmasının ayrıca bir ironi olduğunu belirtti.
Vedat Üçpınar, “Nar Kadın Dayanışma Ağı üyeleri yaptıkları eylemle hem kamu malına zarar veriyor, hem vatandaşın adrese ulaşma hakkını engelliyor. Ambulans, emniyet araçları gibi acil olarak ulaşması gereken araçların yanlış adreslere ulaşmasına yol açılıyor. Bu bir suçtur. Bu nedenle hem emniyete konuyu bildirdik hem de eylem yapan grupla ilgili yasal işlem başlatıyoruz” diye konuştu.
TABELALAR YENİLENİYOR-
Fen İşleri Daire Başkanlığı Numarataj Şube Müdürlüğü tarafından, üzerlerine afiş yapıştırılarak kullanılamaz hale gelen sokak ve cadde tabelalarının yenilendiğini kaydeden Vedat Üçpınar, Numarataj şube müdürlüğü ekiplerince yapılan keşifler ve vatandaşlardan gelen ihbarlar doğrultusunda zarar verilen tabelaların tamamen değiştirildiğini söyledi.
Üçpınar, Cadde ve Sokak tabelalarındaki isimlerin sticker yapıştırılma olduğunu belirterek, “Üzerine ayrıca bir sticker yapıştırıldığı zaman bunlar sökülürken mutlak surette tabeladaki asıl isimlerde tahrip oluyor, kullanılmaz hale geliyor. Bu nedenle tabelaları tamamen değiştirmek durumunda kalıyoruz” diye kaydetti