Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Ankara’nın ana girişlerinde yer alan kapıları basınçlı suyla yıkadı, çevrelerinde temizlik yaptı.

Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı Temizlik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Başkent’e estetik bir görünüm kazandıran giriş kapılarındaki, araçların sıçrattığı çamur birikintilerini basınçlı suyla temizledi, çevresindeki çöpleri topladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, Başkent’in 5 ana girişi olan Eskişehir, Esenboğa, Samsun, Konya ve İstanbul yolunda yaptığı simge kapılardaki temizlik çalışmalarında tanker, temizlik aracı, yazıl silme araçları ve vakumlu süpürme araçları kullanıldı.

Büyükşehir’den kent giriş kapılarında temizlik
Büyükşehir’den kent giriş kapılarında temizlik

Konya Yolu’ndaki giriş kapısındaki cepte araç park yerlerindeki çöpleri toplayan, duvarlardaki yazıları ve yakılan ateşler sonucu oluşan isleri silen temizlik ekipleri, devasa giriş kapısının kirlenen yüzeylerini de basınçlı su ile temizledi.

Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı yetkilileri, giriş kapılarının kent için önemli olduğunu belirterek, bu kapıların temizliğine özen gösterildiğini kaydettiler.

FACEBOOK YORUMLARI