Başkent’i güzelleştirmek ve estetik değerler kazandırmak için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, sıcak yaz günlerini dekoratif havuzlarla serinletiyor. Büyükşehir Belediyesi’nin kavşaklarda yaptığı dekoratif havuzlar, aydınlatılmış haliyle de kente ayrı bir görsel zenginlik kazandırıyor.
Büyükşehir Belediyesi Basın Müşavirliğinden alınan bilgiye göre Plevne Caddesi-Bentderesi Caddesi kesişimi, Alparslan Türkeş Caddesi Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) kesişimi, Beşevler Kavşağı, Samsun Yolu Kavşağı-Siteler ve Etlik Kasalar Kavşağı’na yerleştirilen dekoratif havuzların ebatları 5-6.5 metre arasında değişirken, daha küçük ebatta çok sayıda dekoratif havuz da kentin değişik yerlerine ve ilçelere yerleştiriliyor.
SU GÜCÜYLE DÖNEN KÜRE…
Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı, dekoratif havuzlarda klasik tasarımların dışına çıkarak her yaştan insanın ilgisini çekecek su gücüyle dönen havuzları da Ankara’ya kazandırıyor.
Güvenpark ve Gençlik Parkı girişine yerleştirilen 2 metre yüksekliğinde ve 2,2 ton ağırlığındaki granit bir kürenin su gücüyle dönmesiyle işlev kazanan “küre” havuzlar da Ankaralıların büyük ilgisini çekiyor.