23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle  Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in koltuğuna temsili olarak Etlik Anadolu İmam Hatip Lisesi Ortaokul öğrencisi Şule Rabia Coşkun (10) oturdu. Çocuk Başkan Coşkun, herhangi bir talimatta bulunmazken, çalışmalar için teşekkür etti.

23 Nisan’ın gelenekselleşen makam koltuğunun temsili olarak çocuklara devri Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda da gerçekleşti.
Etlik Anadolu İmam Hatip Lisesi Orta Okul Bölümü ve Pursaklar İmam Hatip Ortaokulu’ndan bir grup öğrenci ve öğretmen, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.
Konuklarını Başkanlık Makamı’nda ağırlayan Genel Sekreter Asım Balcı, “Sizleri Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde ağırlamaktan ve ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Sayın Başkanımız Melih Gökçek Bey, yoğun programı nedeniyle aramızda olamıyor. Fakat sizlere; saygı, sevgi ve selamlarını iletmek istiyorum” dedi.
Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklara verdikleri değerin altını çizen Balcı, konuşmasında Çocuk Kulüplerinden, Çocuk Meclisi’ne kadar yürütülen sayısız faaliyete ilişkin bilgiler vererek, okullara yapılan yardımlardan da kısaca bahsetti. Eğitime yapılan yatırımların, ülkenin geleceğine yapılmış yatırımlar olduğunu kaydeden Balcı sözlerini, “Ben tekrar hoşgeldiniz diyor Melih Gökçek başkanımız adına makamı Şule Rabia’ya devrediyorum” diyerek tamamladı.
Daha sonra Başkanlık koltuğuna oturan 10 yaşındaki Şule Rabia Coşkun ise, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak başladığı konuşmasında, “Meclis’in açıldığı gün olan 23 Nisan’ı biz çocuklara armağan eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkür ediyorum. Bugün burada benim ve arkadaşlarımın makamda kabul edilmesini sağlayan Sayın Belediye Başkanımız Melih Gökçek’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmanın ardından Genel Sekreter Balcı’nın, “Herhangi bir talimatınız var mı Başkanım?” sözleri üzerine Çocuk Başkan Şule Rabia Coşkun da “Bir talebim yok.