Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin yeni yıla huzur ve güven içinde girmeleri için gerekli tüm önlemleri aldı.

Büyükşehir Belediyesi, 7/24 çalışan birimlerini ek takviyelerle güçlendirirken, özellikle vatandaşların ulaşımda sorun yaşamaması amacıyla, yılbaşı gecesi toplu taşıma araçlarının saatlerinde de düzenleme yaptı.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da 31 Aralık’ı 1 Ocak’a bağlayan gece, EGO otobüsleri en son seferlerine saat 02.00’da kalkış noktalarından hareket ederek başlayacak.
EGO otobüsleri, Metro ve ANKARAY’daki ek seferlerin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Zabıta, Fen İşleri, İtfaiye daire başkanlıkları, ASKİ ve diğer birimler de takviye ekiplerle, Başkentlilerin huzur ve güven içinde yeni yılı karşılamaları için kesintisiz çalışacak.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin yılbaşı gecesi geç saatlere kadar ulaşıma ihtiyaç duyabileceklerini dikkate alarak, toplam 28 hattan 80 servis düzenleyerek, toplu taşıma çalışma süresini uzatacak. 31 Aralık’ı 1 Ocak’a bağlayan gece EGO otobüsleri en son seferlerine, saat 02.00’de kalkış noktalarından hareket ederek başlayacak.
Aynı gece Kızılay- Batıkent; Kızılay-Çayyolu, Batıkent- Sincan( OSB Törekent) güzergahlarında son metro seferleri saat 02.00’da yapılacak. Çayyolu ve Batıkent’ten Kızılay’a son metro seferi saat 01.30’da, Sincan (OSB)-Batıkent arasındaki son sefer de saat 01.00’da olacak.
ANKARAY ise Dikimevi-AŞTİ yönünde son seferini saat 02.00’da, AŞTİ-Dikimevi arasındaki son seferini ise saat 01.30’da düzenleyecek.
Metro duraklarında hizmet veren ring otobüsleri de trenlerin durağa ulaşmalarından itibaren bir süre bekledikten sonra hareket edecek ve otobüsler koordineli çalışacak.