Göreve geldikten sonra Haymana’yı tanıtma atağına geçen Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT Ankara’da görev yapan yabancı büyükelçileri Haymana’ya davet ediyor.

Geçtiğimiz yıl Avustralya’nın Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Ekselans James LARSEN’i Haymana’da ağırlayan Başkan TURGUT bu yıl da Lübnan’ın Ankara Büyükelçisi Ekselans Mansour ABDULLAH’ı Haymana’nın Yamak köyünde (mahallesinde) ağırladı.
Haymana’ya gelen ve Belediye binasında Başkan TURGUT’a nezaket ziyaretinde bulunan Büyükelçi ABDULLAH; Haymanalı İsveç vatandaşı araştırmacı yazar Abdullah DOĞAN’ın son kitabı “Son Durak”’ın tanıtım yemeği için Avustralya- Sidney eski Başkonsolosu Vahit ÖZDEMİR, iş güvenliği uzmanı Başmüfettiş İsa KARAKAŞ, Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN, Prof. Dr. Orhan ÇEKER, Haymana İlçe Mİlli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ, Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Talip KAPICI, Adalet Bakanlığı Yayınlar Eski Daire Başkanı Bekir UÇAR, Avukat Sedat VURAL, Bankacı Ali AKIN, işadamı Veysel ATEŞ, Mali Müşavir Şahin KURTER, Emekli Bürokrat Kemal Bulut, İşadamları Ahmet SARAÇ, Müslüm SARIKAYA, Haymana Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü H.İbrahim UÇAK, Yamak Mahalle Muhtarı Hasan GÜLER ve vatandaşlar ile Yamak Mahallesindeki yemeğe katıldı.
Köy evindeki yemekte Haymana’nın meşhur mercimekli pilavını tadan Büyükelçi Mansour ABDULLAH yeşili çok sevdiğini, kendisine bozkır olarak tanıtılan Ankara’ya gelip gördüğünde yeşil bir kentle karşılaşınca hayrete düştüğünü belirtti. Büyükelçi Yamak mahallesini de yeşil yoğunluklu görünce Haymana’nın en büyük eksikliğinin ağaçlandırma olduğunu ifade etti. Haymana Kaplıcaları konusunda bugüne kadar bilgi sahibi olmadığını haftasonları Kızılcahamam’ı tercih ettiklerini söyleyen Büyükelçi ABDULLAH Haymana’da yeni açılan Grannos Oteli’ni gezdi. Haymana kaplıcalarıyla ilgili Belediye Başkanı Özdemir TURGUT’tan detaylı bilgiler aldı. Yamak’ta 50’ye yakın Haymanalıyla sohbet eden Büyükelçi bundan sonra Haymana’ya sık sık geleceğini söyledi.