30 Ağustos Zafer Bayramı deyince ne aklımıza gelmeli?
Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk, Türklerin değişmez Ata’sı.

 

Başka ne gelmeli?
Dumlupınar, Meydan Muharebesi ve zaferle sonuçlanması. Yani o meşhur Türklerin kükrediği Büyük Taarruz. Türkiye sınırlarının işgalden, eseraetin sona ermesi, camilerin ezandan susmaması, bir ulusun tekrar direnişini ulus devlet oluşunu. Bir de şanlı bir destanın yazılışını.

PEKİ, BUNU NE KADAR İDRAK ETTİK

Peki, o günkü zor koşullarda, ayağından ayakkabı olmayan, üzerinden başında giysisi olmayan ve karını yarı aç, yarı tok olan, kadını, erkeği, sırtından çocuğu ile cepheden cepheye koşan bu insanlar karşısında vefa borcumuz her zaman olacaktır?
Türkiye’nin 92 yıldır kutladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı benim en değer verdiğim bayramlardandır.

Hem dini bayramlarımızı, hem de ulusal bayramlarımızı büyük coşku ile kutlamalıyız. Ancak 30 yılı İsveç’te, 25 yılı da Türkiye’de geçmiş biri olarak Zafer Bayramını yeterince coşku ile kutladığımızı sanmıyorum.
Bugün var oluşumuzun her yönüyle temsili olan bu 30 Ağustos Zafer Bayramın ne siyasete alet edilmeli, ne de hafife alınmalıdır.

ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINA SAYGI DUYMALIYIZ

30 Ağustos Zafer Bayramı tam bir coşku ile tüm ülkede ses getiren bir bayram olduğu takdirde, nasıl dün milli irade mitinglerinde aynı coşkuyu yaşamışsak, 30 Ağustos’ta da aynı coşkuyu bu meydanlarda yaşamalıyız ve yaşatmalıyız.
Aynı zamanda Türk ordusunun en fazla itibarının sarsıldığı bu günlerde 30 Ağustos Zafer Bayramı bu sene ordu ile milletin kucaklaştığı bir bayram olmalıdır.
Aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetler Günü olarak da kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı Türk milletinin en büyük bayramıdır.

ULUSAL BENLİĞİN UYANDIĞI AN

Hep birlik ve beraberlik deriz ya işte ulusal benliğin en güzel uyandığı bayram 30 Ağustos Zafer Bayramı’dır.
Bundan başka bizi bir araya getirecek anlamlı bir eser yoktur Türk tarihinde.
Bir esaretten kurtuluşun öyküsü böyle güzel taçlandırılamaz. Belki 15 Temmuz’da da böyle bir girişim bastırıldığında Dumlupınar’daki o yürek tekrar ruh buldu.
Bir gece de Türkiye’yi işgal etmek isteyen o ruh, sokakta, kadınıyla, yaşlısı ile genci ile o uyanışın ayak sesleri ile geri adım attı.

15 TEMMUZ’U YAPANLAR DUMLUPINAR’I UNUTMUŞ

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin sıcaklığını korurken, o kadar yıl Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde görev almış ahmaklar, Dumlupınar’da bir halkın ulusça uyanışından ders almamışlar.
15 Temmuz da sokaklarda tankın, topun, tüfeğin önüne yatan o ruh gücünü Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının bir devamı olduğunu bize gösterdi.
15 Temmuz zaferinin Başkomutanı Recep Tayyip Erdoğan’dı…
Tüm ulusun

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN.
BU RUH TÜRKİYE CUMHURİYET’İ VAR OLDUKÇA  İLELEBET YAŞASIN…