2010 yılında yapılan KPSS sınavı için Savcılık düğmeye bastı. 5 Yılda işe alınan 40 memur da gözaltına alındı. 10 kişi yurtdışına kaçtı. Ankara da toplam 63 gözaltı yapıldı. Sayının 100’ü geçmesi bekleniyor…
2010 yılında yapılan KPSS Sınavı için 5 yıl önce ortalık ayağa kalktı ama o günlerde Cemaat ile Hükümet sıkı bir işbirliği içindeydiler. Nitekim Sınavı birincilikle kazanan pek çok kişi Kamu Kurum ve Kuruluşlarında işe başlatıldı.
Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, “ Bu sınavlarda şaibe görmüyorum. Ancak soruşturma da yapılacak “ dedi.
17-25 Aralık 2013 tarihinde yapılan Rüşvet Operasyonu ile 4 AK Partili Bakanın suçlanması o dönem Erdoğan tarafından “Darbe” olarak adlandırıldı ve Devlet içindeki Paralel Yapı konusunda “ayıklama ve yargıya intikal ettirme “ operasyonları polis ağırlıklı başladı.
Arkasından Savcı ve Hâkimler ile TUBİTAK kripto operasyonları yapıldı. İşte dün başlayan ve Fuat Avni tarafından da bir gün önce Twıtter hesabından açıklanan bu operasyon 2010 yılı KPSS sınav sorularının Cemaate yakın dershaneler ve öğretmenler ile bazı Kamu görevlileri tarafından elde edilerek yandaş cemaat çocuklarına verildiği iddia edildi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı Operasyon sürüyor.

FACEBOOK YORUMLARI