Bu hafta oynanan tüm maçlarda Ankara ve İstanbul’daki patlamaların etkisi vardı. Bu maçlarda az da olsa  “Buruk futbol” vardı.Spor-Toto Süper Ligi’nin 26.ncı haftasında Cumartesi günü üç müsabaka vardı. Bu maçlardan biri hariç diğer ikisinde futbol yoktu. Seyirci üç maçta normal düzeydeydi. Sportmenlik hiç yoktu.

Günün ilk maçı Ankara derbisiydi. Osmanlı Spor-Gençlerbirliği maçı günün futbol açısından en doyurucu olanıydı. Maça Osmanlı golle başladı. Son haftaların formda ismi Musa takımını öne geçirdi. Gençlerbirliği golün şokunu üstünden atıp atak üstüne atak yaptı. Sonun da gölü buldu,karamboldan.
İkinci yarı da Gençlerbirliği bastırdı, şut attı, son pasları veremedi. Kaçırdı da kaçırdı. Direkleri dövdü. Osmanlı ise tam kontra atak takımı. Hızlı atakla iki pozisyon yakalayıp gole çevirdiler.
Günün ikinci karşılaşması Trabzon ile Sivas arasında oynandı. Pardon oynanmadı. Sivas tek kale oynadı.Trabzon maç boyunca tek bir atak yaptı ve golü buldu. Sivas uğraştı didindi ama Trabzon kalecisini geçemedi.
Günün son karşılaşması, liderin maçıydı. Beşiktaş-Antalya maçında seyirci vardı ama futbol, sportmenlik ve hakem yoktu. Beşiktaş ilk yarı iki kez gitti Antalya kalesine. Duran toptan Gomez’in kafası avuta giderken. Organize atakta Oğuzhan ile golü buldu.
Güzel bir goldü. Antalya ne oynadı anlayamadım. İkinci yarı Beşiktaş savunma da kalıp kontra atak kovaladı. Antalya biraz düzelmişti ama net fırsat bulamadı. Beşiktaş üstündeki baskıyı atamazsa işi gittikçe zorlaşır. Her maçı bir at üzerine yat şeklinde bitiremez.
Pazar gününün ilk maçı Konya-Başakşehir arasında oynandı. İlk yarı Konya iyi oynayıp golü buldu ama birkaç tane de kaçırdı. İkinci yarı Konya anlamsız bir şekilde kapanınca Başakşehir’in ekmeğine yağ sürdü. İstanbul ekibi aradığı golü maçın sonlarına doğru buldu. Maçta vasat bir futbol ile harika bir seyirci vardı.
Aynı saatte oynanan Mersin-Gaziantep maçında futbol, seyirci ve sportmenlik yoktu. Maç Tek kale oynandı. Mersin atak üstüne atak yaptı. Onlarca şut attı. Bazı şutları kaleyi bulamadı. Kaleyi bulanları da kaleci kurtardı. Antep maçın uzatma dakikalarında bir fırsat buldu ama yararlanamadı.
Bursa-Kasımpaşa maçı da Mersin maçı gibiydi. Tek farkla gol vardı. Bursa maç boyunca tek kale oynadı. Kasımpaşa hiçbir şey oynamadı. Maçın yıldızı Deniz’di. Oyuncu iki gol bir asist yaptı. Asisti istemeden yaptı Deniz. Vurduğu kötü şut, kale yerine Sercan’a gitti. O da voleyle golü attı. İkinci yarıda Bursa tek kaleye devam etti ama golleri kaçırdı. Her iki kaleci maçın skorunu belirlemek için birer hatalı gol yediler.