15.YIL özel gösterileri kapsamında gösterilerine devam eden Anadolu Ateşi, Bursalı sanatseverlerle Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda buluştu.

Dünyanın sayılı dans toplulukları arasında yer alan Anadolu Ateşi, Bursalı sanatseverlerle Balkan Rumeli Sanayici ve İşadamları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) ve Renault Mais işbirliğiyle seyircilerle buluştu.

FOTO:BERKTUG ONCU,(DHA),(BURSA)
FOTO:BERKTUG ONCU,(DHA),(BURSA)

Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alan topluluk, 15. yıl özel gösterileri kapsamında dansçı kadrosuyla izleyenlerin gönlünü feth etti. Genel sanat yönetmenliğini Mustafa Erdoğan’ın yaptığı topluluk, izleyenlere ışık ve renk cümbüşü içinde zenginleştirilmiş bir gösteri sergiledi. Anadolu Kültürünü danslarla anlatan Anadolu Ateşi, Anadolu’nun yedi ayrı bölgesinden derlenen yüzlerce halk dansı motifinin yanı sıra Kafkas dansları, dinsel törenler ve roman dansları bölümlerinin yer aldığı gösterileri sundu.

15.YIL OZEL GOSTERILERI KAPSAMINDA, BURSA ACIK HAVA TIYATROSU'NDA SAHNE ALAN ANADOLU ATESI, SAHNE, ISIK VE DANS GOSTERILERIYLE BUYUK BEGENI TOPLADI. FOTO:BERKTUG ONCU,(DHA),(BURSA)
15.YIL OZEL GOSTERILERI KAPSAMINDA, BURSA ACIK HAVA TIYATROSU’NDA SAHNE ALAN ANADOLU ATESI, SAHNE, ISIK VE DANS GOSTERILERIYLE BUYUK BEGENI TOPLADI. FOTO:BERKTUG ONCU,(DHA),(BURSA)

Gecenin sonunda katılımcılara teşekkür eden Başkan Levent Bilek, “BALKANTÜRSİAD olarak böyle bir organizasyonu gerçekleştirmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Hem üyelerimizi hem de Bursalıları, iş stresinden uzaklaştıracak bu tarz etkinlikleri önümüzdeki dönemlerde de sürdüreceğiz” dedi.