CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “fuatavni” ve kaset şantajı iddialarıyla ilgili, “Bu kadar deli saçması şeyler nasıl uydurulabiliyor? Onların Milli İstihbarat Teşkilatı üzerinden oluşturulduğunu çok iyi biliyoruz, hangi dairelerden kaç kişinin görevlendirildiğini de biliyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu, Mersin’den gelen kanaat önderi ile kahvaltıda buluştu. Göksu Restoran’da gerçekleşen toplantıya, bazı cemevi temsilcileri katıldı. Toplantının ardından basına açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, hem Mersin’in sorunlarını hem de CHP’ye yönelik önerileri dinlediklerini belirtti.
Gazetecilerin sorunlarını da yanıtlayan Kılıçdaroğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın açıklamaları da hatırlatılarak, TBMM’de İç Güvenlik Yasasının görüşmeleri sırasında yaşananlarla ilgili şunları söyledi:
“AKP’nin Grup Başkanvekilinin ‘milletvekilleri kendi kendini darp ettiler’ açıklaması deli saçması bir açıklama. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Bir kanun görüşülüyor,  AKP milletvekilleri diğer milletvekillerine saldırıyorlar. İnsanlık dışı bir uygulama, ahlakdışı bir uygulama. Düşünceye tahammül edemiyorlar.
AKP’yi çok iyi biliyor ve anlıyoruz, işine geldiği zaman masum işine geldiğin zaman şeytan oluyor. Orada açıkça, CHP milletvekillerine yönelik saldırı demokrasinin kaldıracağı bir saldırı değildir. Demokrasiyi bunlar henüz öğrenemediler, düşünce özgürlüğü nedir, bunu öğrenemediler. Bu, AKP’nin gelecekte nasıl bir Türkiye düşlediğini açıkça hepimizin önüne koyuyor. Baskıyla, saldırıyla kendi düşüncelerini kabul ettirmeye çalışıyorlar.”
AK Parti’nin baskıyla, saldırıyla parlamentodan yasa geçirmeye çalıştığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Böyle bir parlamento olabilir mi? Parlamento dediğimiz, bir tasarı, bir teklif gelir, oturulup uygarca tartışılır ve ondan sonra gereği yapılır. Kendi çoğunlukları var zaten. İç tüzüğün verdiği hakları bile ‘kullanmayın’ diyorlar bize. Milletvekillerini eğer siz böyle baskılarsanız, toplumu gerersiniz. ‘Biz gerginlikten uzak duralım’ diyoruz, onlar kalkıyorlar ellerinde çekiçle milletvekillerini dövüyorlar” diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, “fuatavni” mesajlaşmaları ve kaset şantajı iddialarının sorulması üzerine ise şunları kaydetti:
“Doğrusunu isterseniz okuyunca ben de şaşkınlığa düşüyorum. Bu kadar deli saçması şeyler nasıl uydurulabiliyor? Onların Milli İstihbarat Teşkilatı üzerinden oluşturulduğu çok iyi biliyoruz, hangi dairelerden kaç kişinin görevlendirildiğini de biliyoruz. Efendim Türk Dil Kurumu üzerinden bize para aktarılıyormuş. Peki bu hükümet nerede? Niye bulmuyor bu paralarımızı, bize versin bari. Nerede bizim bu paralarımız. İsviçre bankalarında paralarımız varmış, yahu varsa bize haber versinler, hesap numarasını versinler gidip bir an önce alalım, gerçekten paraya ihtiyacımız var, seçimler de geliyor zaten.  Hayatımda duyduğum en saçma şeyler. Havuz medyasının bir diğer özelliği, haram medyası, şimdi yalan medyası oldu.
Bu kadar iğrenç iftiralarla ben ilk kez karşılaşmıyorum. Ankara’da bulunduğum bir sırada,  Almanya’da saunaya gidip eğlendiğim haberleri de çıktı. Bereket versin, o tarihte ben Ankara’dan İstanbul’a THY ile gidiyordum ve elimde uçak bileti vardı. Bu kadar ahlaksız insanlar.

FACEBOOK YORUMLARI