MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri TBMM Genel Kurulu’ndaki kavgaya ilişkin, “AKP’li vekiller yasa yapılan yerle fiziki kabadayılık yapılan yeri birbirine karıştırmışlardır. Dün Genel Kurul bir kez daha AKP’nin kitlesel şiddetine şahitlik etmiştir. AKP’nin kabadayılık kontenjanından Meclis’e girmiş milletvekilleri var” dedi.
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Meclis’te yaşanan kavgayı eleştirerek AK Parti’nin iktidarının “Ben güçlüyüm, üstünlüğüm var, her dilediğimi yaparım” anlayışı ile hareket ettiğini ve bu mantığı esas aldığını dile getirdi. TBMM Genel Kurulu’ndaki kavgaya ilişkin Yeniçeri, “AKP’li vekiller yasa yapılan yerle fiziki kabadayılık yapılan yeri birbirine karıştırmışlardır. Dün Genel Kurul bir kez daha AKP’nin kitlesel şiddetine şahitlik etmiştir” dedi.
Yeniçeri, “TBMM’de meydana gelen her kavgada muhalif milletvekillerinin yaralanmış olması olanın bitenin ne anlama geldiğini gösterir niteliktedir. AKP’nin kabadayılık kontenjanından Meclis’e girmiş milletvekilleri var. Bunlar dünkü kavgada da başrolde gövde ve yumruklarını konuşturmuşlardır. İşin en ilginç yanı AKP milletvekillerinin kitle halinde muhalefet milletvekillerinin üzerine abanmasıdır. AKP’li vekiller yasa yapılan yerle fiziki kabadayılık yapılan yeri birbirine karıştırmışlardır” diye konuştu.
İç Güvenlik Paketi’ni eleştiren Yeniçeri, “Bu yasa tasarısına kan bulaşmıştır. TBMM’de dün meydana gelen olaylar bu yasa tasarısının milletvekillerine ve millete neyi getireceğini açıkça göstermiştir” dedi.
Özgecan Aslan’ın öldürülmesini eleştiren Yeniçeri, “Sonuçta Özgecan’ın vahşice katleden manyak böyle bir sosyolojik yapının içinden çıkmıştır” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI