Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS), 10. Kuruluş yıldönümü kutlama programı kapsamında Anıtkabir’de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Çelenk koyma töreninin ardından kuruluş yıldönümü onuruna yemek verdi. Programda konuşan TEİS Genel Başkanı Nurten Saydan, “Bu ülke sahipsiz değildir, asla da sahipsiz kalmayacaktır” açıklamasında bulundu.

2006 yılında kurulan Tüm Eczacı İşverenler Sendikası(TEİS), Türkiye Barolar Birliği Konuk Evi Litai Hotel’de verdiği yemekle, 10. Kuruluş yıldönümünü kutladı. TEİS Genel Başkanı Nurten Saydan ve yönetim kurulu üyelerinin tam kadro yer aldığı yemek öncesi, Anıtkabir’de Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakıldı.

Anıtkabir ziyaretçi defterini de imzalayan TEİS Genel Başkanı Nurten Saydan, eczacılık mesleğine mensup meslektaşlarının çekmiş olduğu sıkıntılara da değindi. Yaptığı açıklamada “İlaç fiyatlarının belirlenmesinde kullanılan ve 2009 yılından bu yana sabitlenen Avro kuruna göre belirlenen satış fiyatları ile tüm giderleri artmasına rağmen eczacıların mesleki faaliyetlerini sürdürmeleri artık mümkün değildir” dedi.

ZORLU BİR 10 YIL

TEİS Genel Başkanı Nurten Saydan yaptığı açıklamada, “10 yılı söylemek dile kolay geliyor ancak zorlu bir on yıl geçirdik.
Yanımızda olan değerli dostlarımız, en önemli güvencemizdi. Kuruluş aşamasındaki sıkıntıları aşarak bu günlere geldik” dedi. Saydan, kutlama törenine katılan meslektaşlarına teşekkür ettiğini belirtirken, gündeme ilişkin açıklamalar da getirdi.

BU ÜLKE SAHİPSİZ DEĞİLDİR

“Ülkemizin birliği ve bütünlüğüne uzanan her türlü kirli eli lanetliyor, birlik ve beraberliğimizden asla taviz vermeyeceğimizi, bu cennet vatanımızı kimselere terk etmeyeceğimizi, tüm dünyaya buradan bir kez daha haykırmak istiyorum. Bu ülke sahipsiz değildir.
Asla da sahipsiz kalmayacaktır” diye konuşan Saydan, ülkenin içine düşürülmek istendiği terör ve kargaşa ortamının herkesi fazlasıyla üzdüğünü ifade etti.