Bu seminerler tertemiz

77

İlçede temizlik seferberliği başlatan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve ekibi, vatandaşa çevre bilinci aşılamak için temizlik seminerlerine devam ediyor.

Yıl boyunca düzenlenen seminerlerle vatandaşlara temizlik konusunda önemli bilgiler veren Altındağ Belediyesi, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde bir temizlik seminerine daha imza attı.

Düzenlenen temizlik seminerine, Altındağ Belediyesi’ne bağlı tüm kültür merkezlerinin sorumluları katıldı.

Temizlikte sıra, kültür merkezi sorumlularının

Altındağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminerde önemli konular üzerinde duruldu. Yaklaşık 60 kişinin katıldığı seminerde ilçe temizliğinin daha iyi bir duruma gelmesi için yapılması gerekenler anlatıldı.

Kültür merkezi sorumluları, seminerde anlatılan konularla ve eğitici kamu spotlarıyla tertemiz bir çevre için yapılması gerekenleri öğrendi.

Bu seminerler tertemiz
Bu seminerler tertemiz

Çöplerin saatinde dışarı çıkarılmasından atıkların ayrıştırılmasına, temizlik kurallarından geri dönüşüm tekniklerine kadar birçok konuda eğitim alan sorumlular, daha bilinçli bir hale geldi.

Sorumlulara, Altındağ Belediyesi tarafından seminer sonrası kokulu çöp poşeti, kalem, magnet, temizlik gazetesi ve broşürü hediye edildi.

Temizlik konusunda herkes sorumluluk almalı

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, temizliğe verdikleri önem üzerinde durdu. ‘En güzel temizlik, hiç kirletmemektir’ parolasıyla yola çıktıklarını belirten Başkan Tiryaki, Altındağ’ın el ele daha temiz bir hale geleceğinin altını çizdi.

Başkan Tiryaki, bölge halkının temizlik konusunda bilinçlenmesi gerektiğini söyleyerek düzenledikleri temizlik seminerleriyle bu konuda büyük mesafe kat ettiklerini vurguladı.

Başkan Tiryaki, Altındağ Belediyesi olarak ilçede her bir noktanın özenle temizlendiğine dikkat çekti.

Temizlik konusunda herkesin sorumluluk almasını isteyen Başkan Tiryaki “Vatandaşımız en azından evinin önünü temiz tutarak bize yardımcı olabilir” dedi.