Spor-Toto Süper Ligi 18.ncı hafta maçları ile yeniden başladı. On beş gün ara verilen maçlarda yine futbol ve seyirci yoktu. Hakemlerde de değişen bir şey yoktu. “Ahhh “ diyenin lehine faul, hatta penaltı bile verdiler.
Cumartesi günü dört maç vardı. İlk maç Kayseri-Osmanlı Spor arasında oynandı. Maçta futbol ve seyirci mumla arandı. Esneye esneye izlediğimiz maçı Kayseri 2.ncı dakikada bulduğu golle kazandı.
Aynı saatte oynanan Kasımpaşa-Gaziantep maçında da düşünce aynıydı. İzleyenleri uyutmak. Bu maçı da videodan uyuklaya uyuklaya seyrettim. Kasımpaşa savunma arkasına atılan topla golü buldu. Sonra orta sahada al gülüm ver gülümü oynadı iki takım.
Hakem bildiğini yaptı. Kasımpaşalı futbolcu bir hava topunda, Antepli oyuncu tarafından itildi. Öyle ki havada 8 oldu çocuk. Ancak “Ahhhh” diye bağırmadığı için hakem efendi, “Devam” dedi. Top da başa bir Anteplinin önünde kaldı. O da ceza sahasına girerken düşürüldü. Hakem efendi penaltıyı verdi haklı olarak. Çünkü Antepli,”Ahhh” demişti.. Antep maçı çevirdi ve 90+5 de attığı golle de kazandı. Peki, ne olacak şimdi.
Günün üçüncü maçı Akhisar-Konya arasında oynandı. Zemin rezalet, rüzgâr çok, futbol yok, seyirci yok. İşte öylesine bir maçtı. Konya kornerden ilk golünü buldu. Maç boyunca bir kere pozisyon yakalayan Konya onu da gole çevirince kazandı.
Cumartesi gecesinin maçı Galatasaray-Sivas arasında oynandı. Futbol, seyirci, sportmenlik yine yoktu. Hakem ise diğer açları yönetenler gibiydi. Cüneyt Çakır olduğunu yayıncı kuruluş adını yazınca anladım. O da “Ahhh” diyene faulü verdi.
Maça gelince anlatılacak bir şey yok. Sivas oynadı, Muslera kurtardı, hakem garip garip kararlar verdi. Hakem efendiye şu soruyu sormak lazım. Bu penaltıları Sivas lehine verebilir miydin?
Pazar günü oynanan maçlarda heyecan,futbol,seyirci vardı..Sportmenlik yine yoktu. Günün maçları aynı saatte oynanan iki maç ile başladı. İlk maç Antalya-Başakşehir arasında oynandı. Maça İstanbul ekibi sağlı sollu ataklarla başladı ve golü bulup öne geçti.
Golden sonra uyanan Antalya Etoo”nun müthiş oyunu ile coştu ve beraberliği yakaladı. Sonra orta sahada iki takımda al gülüm ver gülüme başladı. İkinci yarıya hızlı başlayan Abdullah Avcı”nın talebeleri tekrar öne geçti. Antalya yüklendi ama Başakşehir”in savunmasını geçemedi.
Aynı saatte, Rize-Gençlerbirliği maçı vardı. Ankara ekibi 4.ncü Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez ile çıktı sahaya. Fena oynamadı kırmızı-siyahlılar. Yaptıkları transferler takıma yeni bir hava vermiş. Rize ise düşüşte. Acele transfer yapmazlarsa işleri zorlaşır. Haklı bir galibiyet aldı Gençler.
Günün üçüncü karşılaşması, Bursa ile Trabzon arasında oynandı. Futbol adına her şeyi yapan bir Bursa seyrettik. Yeni açılan statlarında ki ilk maçlarında harika oynadılar. Trabzon ilk 10 dakika da 2-0 öne geçti. Bursa yüklenirken yakaladıkları kontra ataklarda final pasını bir türlü veremediler.
Bursa güzel oyununu devam ettirdi ama Onur”u bir türlü geçemediler. Günün en başarılı oyuncusu Sercan, karamboldan bulduğu golle takımını daha da ateşledi. Atak üstüne atak yaptılar ve devreye beraberlikle girdiler. İkinci yarı da aynı istek ve hırsla oynayan Yeşil-beyazlılar, Trabzon’u adeta sahadan silip haklı bir galibiyet aldılar.
Pazar gününün son maçı Beşiktaş ile Mersin arasındaydı. Yoğun kar yağışı ve çizgilerin görülmemesi üzerine hakem 5.ncı dakikada maçı tatil etti. Futbol Federasyonu maçın oynanacağı tarihi belirleyecek. Buraya kadar her şey normal ve usullere uygun.
Ancak normal olmayan bir şeyler var. Birincisi yepyeni bir stadın, alttan ısıtması nasıl olmaz? İstanbul”a kar 20 yılda bir mi yağıyor ki alttan ısıtma yapılmamış. İkincisi Meteoroloji ve tüm TV kanalları hava durumu programlarında Pazar gecesi yoğun kar yağışı olacak diye bangır bangır bağırırken, stat görevlileri çizgileri belirlemek için kömür tozuyla kırmızı topu nasıl tedarik etmezler. Ya kış uykusuna yatan Federasyon, maçı gündüz oynatamaz mıydı? Uyumaya devam.