Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi’nin 5 şubesinde İşaret Dili Kursu açıldı.

etiSEM Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi, Atayurt, Yunus Emre Kültür ve Spor Merkezi, Atakent Sosyal Tesisleri ve etiSEM merkez birimlerinde düzenlenen kurslarda, 100 Etimesgutlu işaret dili öğreniyor.

Kursiyerler, uzman eğitmenler eşliğinde işaret diliyle konuşma-duyma ve engelli bireylerle iletişim kurmayı öğreniyorlar. İşaret dili eğitmenleri, teorik bilgileri verdikten sonra dersliklerde konuşmayı yasaklıyor. Kursiyerlerin daha iyi kavramaları için herşey işaret diliyle anlatılıyor.

İŞ İMKANI

Yakını konuşma engelli kursiyerler yakınlarıyla daha etkili iletişim kurmak için kursa katılmayı tercih ederken, diğer kursiyerler de kendilerini geliştirmek ve meslek sahibi olmak için kurslara katılıyor. Kursiyerler, 4 aylık eğitimin ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika alacaklar. Sertifikalı mezunlar kamu ve özel eğitim kurumlarında iş imkanı bulabilecekler.

İşaret dili kursiyerleri, Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir etkinlikte İstiklal Marşı’nı koro halinde işaret diliyle okuyarak ilk sınavlarından başarıyla geçtiler.