Ankara’ya gelen yabancı heyetlerin ilk gezi durağı olan ve dünyanın her yerinden ziyaretçilerin büyük ilgisini çeken Hamamönü, resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen yabancı heyetlerin de bir numaralı gezi durağı olmaya devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın resmi davetlisi olarak Ankara’ya gelen ve “Eğitim İşbirliği Anlaşması”na imza atan Bosna Hersek Sivil İşleri Bakanı Adil Osmanoviç ve beraberindeki heyet de, Ankara’nın tarihini yakından tanımak için Hamamönü’nü tercih etti.

Heyet Hamamönü’ne hayran kaldı

Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı Adil Osmanoviç, Sivil İşler Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Adnan Husiç, Bakan Koruması ve Danışmanı Refik Dzafo ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili ve Daire Başkanı Mehmet Ali Akdağ’dan oluşan heyet Hamamönü’ne hayran kaldı.

Bosnalı Bakan Hamamönü’nde
Bosnalı Bakan Hamamönü’nde

Kabakçı Konağı’nda çay içen ve Hamamönü sokaklarında kısa bir gezinti yapan Boşnak heyet, Hamamönü’nün geçirdiği değişim hakkında bilgi aldı.

Hamamönü’nün restorasyon öncesi ve sonrasına ait fotoğraflarını görünce şaşkınlığını gizleyemeyen Boşnak Bakan, Altındağ Belediyesi’ne ve Başkan Tiryaki’ye tebriklerini iletti. Heyet, Bosna-Hersek Kardeşlik Çeşmesi önünde fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.