Borusan Otomotiv Motorsport, 3 sezondur takip ettiği İtalya 3H Endurance Champions Cup’ın 2017 sezonunun ikinci yarışında, Çek Cumhuriyeti Brno pistinde Genel Kasman 2.’si oldu.

11 Haziran pazar günü Çek Cumhuriyeti Brno pistinde gerçekleşen yarış, cumartesi günü yapılan test ve sıralama seansları ile başladı. Özellikle cumartesi günü yağan yağmur ve değişken hava koşulları tüm ekipler için zorlayıcı oldu. Sert fren noktaları ve sürekli yön değiştirerek devam eden virajları ile lastikleri son derece zorlayan Brno pistinde Borusan Otomotiv Motorsport ekibi, otomobilleri BMW Z4 GT3’ün süspansiyon ayarları ile ilgili yoğun bir çalışma yapsa da, özellikle ön lastiklerin aşırı ısınması ve yıpranması yarış boyunca mücadele edilen en büyük zorluk oldu.

Brno’da milli sporcuları İbrahim Okyay, Aytaç Biter ve Kaan Gürgenç ile yarışan BOM, sıralama turlarında elde edilen derece ile 4. sıradan start alma hakkını kazandı. Yarışta iyi bir start alarak ilk viraj sonunda liderliğe yükselen BOM takımı, 22 tur boyunca liderliğini korudu. Piste kazanmak için çıkan ekip, bu yarışta genel klasman 2.’si olarak finişe ulaştı.

Sezonun bir sonraki ayağı İtalya-Misano pistinde 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek gece yarışı olacak.