Avrupa ve Dünya Bocce şampiyonalarında ülkemizi temsil edecek sporcu kadrosunun belirlenmesi için Türkiye Türkiye Bocce Federasyonu, Petank ve Volo branşlarında Türkiye’yi uluslararası müsabakalarda temsil edecek milli takım oyuncularını belirlemek için Kazan’da 4 gün sürecek kampa girdi. 138 sporcu arasında Gençler, Ümitler, Erkekler ve Kadınlar kategorilerinde Türkiye’yi temsil edecek sporcuların belirleneceği kamp, Kazan Belediyesi Spor ve Kamp Eğitim Merkezi Bocce Salonunda başladı. Kamp boyunca devam edecek müsabakalarda ter dökecek sporcular Kamp Eğitim Merkezi’nde konaklama şansı bulacak.
Kazan Belediyespor Bocce takımından da elemelere Akdeniz Olimpiyat Oyunlarında Dünya üçüncüsü olan Yunus Emre Güngör, Türkiye şampiyonu Esile Emen ile birlikte Umut Güngör, Ahmet Emen, Mehmet Emin
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Bocce Federasyonu Başkan Vekili Mutlu Türkmen Milli Takım seçmeleri için Kazan’da olduklarını kaydetti. Türkmen,“Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında Türkiye’yi temsil edecek olan sporcuları belirlemek için buradayız. Her zaman sporun ve sporcunun yanında olan Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’e Bocce’ye verdiği katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.