Gençlerbirliği Teknik Direktörü  İbrahim Üzülmez: Gençlerbirliği takımında oyuncularımla beraber güzel bir bütünlük sağladım. Tabii ki bu takıma birkaç takviyeyle beraber önümüzdeki dönem de devam etmek istiyorum.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, golsüz sona eren Medipol Başakşehir maçı ve kendisi hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Üzülmez, karşılaşmanın güzel bir mücadele içinde geçtiğini belirterek, ” İki takım için de belki oyun olarak değil ama mücadele olarak saha içerisinde alanı daraltan, kompakt oynamaya çalışan, topun gerisine geçmeye çalışan iki takımın müsabakasında çok da fazla gol pozisyonu çıkmadı. Başakşehir, ligimizin en dişli takımlarından birisi. Ofansif anlamda önemli oyunculara sahip bir takım ama, onlara çok fazla fırsat tanımadık. Bizim geldiğimiz günden itibaren oyuncularımıza mental anlamda söylediğimiz bir şey var; birebirlerde, yardımlaşmalarda, disiplinde ön plana çıkmamız lazım. Çünkü bu ligde beraber oynadığınız zaman bir şeyleri başarırsınız. Bu maçta da onu yaptık. Çok iyi oynadık mı Hayır. Çok mu kötü oynadık ona da hayır. Maçın kırılma anları da var, onları da kabul etmek gerekiyor. Sergei’nin direkten dönen bir topu var, El Kabir’in yüzde yüz diyebileceğimiz çok net pozisyonları var. Belki bu pozisyonları değerlendirebilsek, sahadan 3 puanla ayrılabilirdik. Her şeye rağmen oyuncularımı verdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyorum.Biz önemli işler başardık. Belki çok fazla ön plana çıkmıyoruz ama çok önemli işler başardık. Şimdiye kadar çok fazla oyuncularımızla, saha içerisindeki birlikteliği sağlamak adına gerçekten çok konuştuk, toplantılar yaptık, çalıştık ve bu güzel futbolu, bu güzel takımı ortaya çıkardık” diye konuştu.
ÜZÜLMEZ: FARKLI NEMALANMALARMI VAR?
Üzülmez hakkında son 3 haftadır çıkan haberlerle ilgili olarak, “Biz gelmeden önce Gençlerbirliği neredeydi, Gençlerbirliği takımı şuanda nerde. Bu olumsuz haberleri buna rağmen yapan insanların niyeti iyi niyet mi? Art niyetli insanların bu asılsız haberlerine inanmamak gerekir. Başkanla gelecek sezonla ilgili bir araya geldim. Ufak tefek sıkıntılar var. Yarın (bugün) bir daha biraraya geleceğiz. Ben ılımlı bir insanım, ben istikrardan yanayım, ben Gençlerbirliği takımında oyuncularımla beraber güzel bir bütünlük sağladım. Tabii ki bu takıma birkaç takviyeyle beraber önümüzdeki dönem de devam etmek istiyorum. Çünkü inanıyorum, bu karakterli oyuncu topluluğu seneye de aynı düşünceler içinde sahada olacaktır. Yarın (bugün) başkanla bir kez daha bir araya geleceğim. Çok fazla sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama profesyonellikte her şey olabilir. Birileri birilerini mi getirmek istiyor? Ben her şeyi açık açık söylüyorum, niye bu haberler çıkıyor, şu andaki başarının üzerine gelecek hocamız şampiyon mu yapacak takımı? Biraz insanlar artık bu haberleri yaparken vicdanlarıyla hareket etsinler. Ben başarısız olsam çıkarım söylerim zaten. O insanlar bu haberleri niye yapıyor, farklı nemalanmalar mı var, farklı bir düşüncelerimi var onu söylüyorum o insanlar da buradan mesajı almıştır artık.” ifadelerini kullandı.