Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman Mehmetçikleri bizler huzur içinde yaşarken yurdun dört bir yanında güvenliğimizi sağlamak için nöbetteler.

Askeri kaynaklardan aldığımız bilgilere göre bakın bir günde kahpe PKK terörüne karşın hangi operasyonlar yapıldı size tek tek yazayım.

02 TEMMUZ 2017 TARİHİNDE YAPILAN OPERASYONLAR

Siirt/Pervari’de devam eden hava destekli operasyonda,
Operasyon birliklerine saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına ait silah mevzii, sığınak ve barınaklar düzenlenen hava harekâtı ile imha edilmiş,
Tespit edilen iki mağara içerisinde; bir el bombası, çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)
Tunceli/Ovacık’ta, güvenlik güçleri ile bir grup bölücü terör örgütü mensubu terörist arasında çıkan çatışma sonrası, bölgede yapılan arazi aramasında bir Kalaşnikof piyade tüfeği ele geçirilmiştir.
Şırnak/Uludere’de, üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik icra edilen atışlar sonucunda bir terörist etkisiz hâle getirilmiştir.
Şırnak/Silopi’de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir çuval içerisinde kullanıma hazır 24 adet el yapımı patlayıcı ele geçirilmiştir.
Hakkâri/Yüksekova’da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında 65 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.
Mardin/Dargeçit’te, güvenlik güçleri tarafından eylem hazırlığı içerisinde olan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist yakalandı. Teröristin yer göstermesi sonucu tespit edilen üç sığınak içerisinde;
2 Dragunov keskin nişancı tüfeği,
1 Kalaşnikof piyade tüfeği,
1 RPG-7 roketatar,
1 av tüfeği, üç adet TNT kullanılarak hazırlanmış el yapımı patlayıcı, 150 g plastik patlayıcı,
1 el bombası,
10 adet av tüfeği fişeği,
14 RPG-7 roketatar mühimmatı ele geçirildi.
4 büyük tüp, 3 küçük tüp, çok miktarda yaşam malzemesi ve tıbbi malzeme ile çeşitli ebatlarda pil ve örgütsel doküman ele geçirilerek imha edildi.
Mardin/Dargeçit ve Şırnak/İdil bölgesinde icra edilen hava destekli operasyonda;
Etkisiz hâle getirilen beş bölücü terör örgütü mensubundan dördünün cesedi, bir M-16 piyade tüfeği ve üç Kalaşnikof piyade tüfeği ile birlikte ele geçirilmiş, teröristlerden biri yaralı olarak yakalanmış,
Bölgede devam eden arazi aramasında tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu iki terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Teröristlere ait olan bir Kalaşnikof piyade tüfeği ve bir Dragunov keskin nişancı tüfeği ele geçirilmiştir. Şırnak/Uludere’de, 01 Temmuz 2017’de bölücü terör örgütü mensubu bir teröristin ölü olarak ele geçirilmesi olayı sonrası güvenlik güçleri tarafından bölgede yapılan arazi aramasında; bir Kalaşnikof piyade tüfeği, dört el yapımı patlayıcı, iki telsiz ve 200 m kablo ele geçirilmiştir.
03 Temmuz 2017 tarihinde, Hakkâri/Yüksekova’da, üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik icra edilen hava harekâtında dört terörist etkisiz hâle getirilmiştir.
İşte bizlerin huzuru, ülkemizin güvenliği ve bölünmez bütünlüğü için sadece bir günde bana ulaşan operasyonlarda kahraman askerlerimizin terörle mücadeledeki başarısının fotoğrafı budur. Allah yar ve yardımcıları olsun.