TEKİRDAĞ’da Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe Oda Müziği Festivali Şef Oğuzhan Balcı yönetiminde Orkestra İstanbul konseri ile sona erdi.

Altı gün boyunca devam eden Bisanthe Oda Müziği Festivali Belediye Kültür Merkezi Yılmaz İçöz Sahnesi’nde gerçekleşen konserin yedinci ve son gününde sahne alan Şef Oğuzhan Balcı yönetiminde Orkestra İstanbul, “Bela Bartok; Romen Dansları, Oğuzhan Balcı; Kemençe Konçertinosu (Solist: Serhan Halili), Oğuzhan Balcı; Büyüsüz Sözcük, Dede Efendi; Yine Bir Gülnihal, Kaptanzade Alirıza Efendi; Denizde Akşam, E. Grieg; Nordik Melodies No.1 Op 63 ve Kara Karayev; Üç Minyatür eserlerini Süleymanpaşalılar için seslendirdiler.

Konser sonrası Süleymanpaşa Belediye Başkan Vekili Gülferah Güral Şef Oğuzhan Balcı ve Orkestra İstanbul üyelerine teşekkür ederek çiçek takdim ederken Bisanthe Oda Müziği Festivali Genel Sanat Yönetmeni Kemal Küçük bir konuşma yaptı.

TEKIRDAG'DA SULEYMANPASA BELEDIYESI TARAFINDAN DUZENLENEN BISANTHE ODA MUZIGI FESTIVALI SEF OGUZHAN BALCI YONETIMINDE ORKESTRA ISTANBUL KONSERI ILE SONA ERDI. (FOTO:TEKIRDAG-DHA)
TEKIRDAG’DA SULEYMANPASA BELEDIYESI TARAFINDAN DUZENLENEN BISANTHE ODA MUZIGI FESTIVALI SEF OGUZHAN BALCI YONETIMINDE ORKESTRA ISTANBUL KONSERI ILE SONA ERDI.
(FOTO:TEKIRDAG-DHA)

Festivali değerlendiren Bisanthe Oda Müziği Festivali Genel Sanat Yönetmeni Kemal Küçük; “Böyle bir festivalin yapılmasında en büyük emek, böyle bir fikri ortaya atıp arkasında durmaktır. Ben bu festivali düzenleyen Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Ekrem Eşkinat’a teşekkür ediyorum. Başkanımın yanı sıra bu organizasyonda emeği geçen o görmediğiniz çok genç çalışanları olan basın ve kültür müdürlüğü çalışanlarına emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu festival onların emeği ile oldu. Katılımınızdan dolayı siz değerli Süleymanpaşalılara da saygılarımı sunuyorum. Önümüzdeki yıllarda da inşallah böyle sözünün arkasında duran bir belediye başkanımızla yine, bizimde az buçuk katkılarımızla festivalimiz devam edecek.” diye konuştu.

7 gün süren Bisanthe Oda Müziği Festivali kapsamında İstanbul Camerata Barok, Marsyas Flüt Dörtlüsü, Tangoneva, Gökhan Aybulus – Orhan Ahıskal, Esra Abacı Akcan, Bozok Quartet ve Şef Oğuzhan Balcı’nın yönetiminde Orkestra İstanbul konserleri gerçekleştirildi.