MALİYE Bakanı Naci Ağbal, terörle sonuna kadar mücadele edileceğini belirterek, “Bir Mehmetçik şehit olur, bin Mehmetçik doğar. Biz buna inanan insanlarız” dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Kilis’te belediye tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Kilis Valisi İsmail Çataklı, Belediye Başkanı Hasan Kara ve protokol üyelerinin katıldığı yemekten sonra konuşan Ağbal, Şırnak’ta düşen helikopterde 13 askerin şehit olmasından duyduğu üzüntüyü ifade ederek, ailelerine başsağlığı dileklerinde bulundu. Ülke ve millet olarak zor bir dönemden geçildiğini belirten Bakan Ağbal, şöyle dedi:

“Başta Kilis olmak üzere bu bölgede yaşananlar, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaşadığımız hadiseler karşısında devlet olarak, bütün bu terör örgütleriyle sonuna kadar mücadeleyi götürmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, onun talimatlarıyla; hepimiz var gücümüzle, en son terör yuvası, en son terör inini yıkılana kadar, yok olana kadar bu mücadele devam edeceğiz. Hiçbir şekilde vazgeçmeyiz. Bir Mehmetçik şehit olur, bin Mehmetçik doğar. Biz buna inanan insanlarız. Yüreğimiz kan ağlıyor, üzülüyoruz. Ama bir taraftarda da bugünkü şehit cenazesinde katıldığım kardeşimizde gördüğüm gibi gerçekten imanlı inançlı, milletin mensubu olmakta iftihar ediyoruz.”

Suriye’deki savaşa dikkat çekerek onların gidecekleri bir Türkiye olduğunu ancak Türklerin gidecekleri bir yer olmadığını ifade eden Ağbal, “Suriyeli kardeşlerimizin gelecekleri bir Türkiye var. Bizim gidecek hiçbir yerimiz yok. Bu necip milletin ensarlığını siz sözde değil bir fiil yerine getirdiniz, getirmeye de devam ediyorsunuz. Gerçekten Kilisli kardeşlerimizin burada muhacirlere göstermiş olduğu bu misafirperverliği tarihi geçecektir. Suriyeli kardeşlerimizin gelecekleri bir Türkiye var. Bizim gidecek hiçbir yerimiz yok. Biz gidemeyiz de zaten. Bütün bu coğrafya Allahın izniyle bu millete emanettir” diye konuştu.