Çankaya Belediyesi sokakta yaşayan hayvanlar için hava sıcaklığının eksi 15’lere ulaştığı soğuk kış döneminde bir haftada bir ton kuru mama dağıttı.

Bir haftada bir ton kuru mama
Bir haftada bir ton kuru mama

Çankaya Belediyesi, sokak hayvanları için bir haftada bir ton kuru mama dağıttı. Kış  dönemi yiyeceğe ulaşmakta güçlük yaşayan sokak hayvanları için yapılan çalışma, yoğun olarak Dikmen, Oran, Kırkkonaklar, Bademlidere, Zafartepe, Yaşamkent, Türkkonut, Dodurga, Konutkent, Çayyolu bölgelerinde gerçekleştirildi. Belediye, yaptığı çalışmayla bir haftada 1 ton kuru mama dağıtarak yaklaşık 4 bine yakın hayvana ulaştı.

Bir haftada bir ton kuru mama
Bir haftada bir ton kuru mama

Mama dağıtımının yanı sıra kurumlardan ve işletmelerden alınan atık yemekler  de Çankaya sınırlarında belirli noktalara konularak sokak hayvanlarına ulaştırıldı.

Çankaya Belediyesi Yerel Hayvan Görevlileri ile birlikte oluşturulan besleme noktalarına bırakılan yiyecekler, gün aşırı yenilendi. Besin değeri yüksek mamaların tercih ettiğini belirten yetkililer, “Vatandaşlarımızın da duyarlı olmasını bekliyoruz. Evlerindeki ekmek ve yemeklerin kalanlarını çöpe atmasınlar. Sokak hayvanlarının ulaşabilecekleri noktalara bıraksınlar” çağrısında bulundu.