AK Parti Mamak İlçe Başkanlığı’nın organize ettiği 250 kişiden oluşan 50 ekip, Mamak’ta ikamet eden 156 gazi ve şehit ailesinin kapısını çaldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ün de katıldığı ziyaretlerde şehit aileleri ve gazilere hal hatır sorulup daima yanlarında olunduğu tekrar hatırlatıldı. Mamak ta çok anlamlı ve güzel bir organizasyona imza atıldığını kaydeden Çalık, “Bugün bu ziyaretleri gerçekleştirebiliyorsak bunun sebebi şehitlerimiz ve gazilerimizdir” dedi.

Şehitlerimizin ailesi bizim ailemiz

İlk olarak 2015 yılında Kars’ta şehit olan Astsubay Nurettin Öztürk’ün ve 15 Temmuz Şehidi Hasan Altın’ın ailelerini ziyaret eden Genel Başkan Yardımcısı Çalık ve Başkan Akgül daha sonra 2016 yılında Kızılay’da gerçekleşen patlamada gazi olan Songül Bektaş’ın kapısını çaldı. Şehitlere ve gazilere duyduğu minneti dile getiren Çalık, “Şehitlerimizin anası babası bizimde anamız babamız. Sizler bizim başımızın tacısınız. Bugün bu ziyaretleri yapabiliyorsak gerçekleştirebiliyorsak bunun sebebi şehit ve gazilerimizdir” dedi.
En değerli emanetleri aileleri
Vatanı savunurken gerek şehit gerek gazilik ünvanı alan kahramanlarımızın en değerli emanetleri aileleridir diyen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, ”Bugünleri şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Şehitlerimiz yerlerinde rahat uyusun. Onların vatan için vermiş oldukları canlar, bu memleketi bu noktaya getirdi. Bizden önceki nesiller nasıl ki bu topraklara sahip çıktıysa bizlerde bu vatan için ne gerekiyorsa yapacağız ”dedi.
Her daim yanımızda oldular
2016 yılında Kızılay’daki patlamadan sonra çok zor zamanlar geçirdiğini ifade eden Gazi Songül Bektaş, “Tıpkı bugün olduğu gibi devlet büyüklerimiz her daim yanımızda oldular. Yardımlarını esirgemediler. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI