Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM), Başkent Ankara adına hazırlanan önemli bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD)’nin Ankara Kalkınma Ajansı desteğiyle hazırladığı “Turizm Şehri Ankara’nın Tarihi, Kültürel ve Doğal Güzelliklerinin Araştırılması ve Fizibilitesinin Yapılarak Fotoğraflanması Projesi” ilk meyvelerini verdi. Proje sürecinde 32 fotoğrafçının 25 ilçe ve 147 köyde yaptığı fotoğraflama çalışmasından oluşan sergi, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM)’nde açıldı.
Ankara Kalkınma Ajansı tarafından “Doğrudan Faaliyet Destek Programı” kapsamında desteklenip Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nin (AFSAD) Koray Olşen, Doğanay Sevindik, Nejla Can Güler, Aysel Altun, Nesrin Karacabey’in koordinasyonunda hazırlayıp yürüttüğü çalışma ile geçtiğimiz ekim ayından itibaren Başkentin dört bir köşesi, fotoğraflanarak belgelendi. Geniş bir ekip tarafından hazırlanan “Bir Ankara Sergisi”, 13 Ocak tarihine dek, ÇSM Füreya Koral Sergi Salonu’nda görülebilir.