Bugün bir şey anlamış oldum ki bundan sonra medyanın gündemini Trump meşgul edecek, hem de çok tartışmalı haberler ve icraatlarla…

Söz verdiği gibi Meksika duvarına başlama talimatını verdi ama parayı nereden bulacağını açıklarken kıvırıp durdu. Önce Meksika ödeyecek dedi sonra ithalat vergilerinden yapacağız dedi bakalım yarın ne diyecek?
Çok başarılı bir inşaat firması Trump’ın belirttiği ölçülerde ki bir duvarın üçte biri kadarının maliyetinin bile çok büyük bir meblağ olacağını, ayrıca bunun için oraya beton sağlayacak üretim fabrikalarının da inşa edilmesi gerektiğini söyledi.
Yani aslında bu bir ütopya ve bunu kendisi de biliyor ama talimatı veriyor!
Meksika başbakanı Nieto İse daha aklı başında bir adam olarak kendisine “kaç kere söyledim kardeşim biz bu parayı ödeyemeyeceğiz” dedi!
Haksız da sayılmaz!

Bu duvar Meksika’nın faydasına değil ki! Amerika’nın çıkarları için yapılan bir duvar! Meksika bunun parasını niye ödesin?
Mantıktan yoksun bir açıklamayla bir de “eğer bu parayı ödemezse Meksika kendisi bilir Ben de ilişkileri donduruyorum o zaman” bile dedi!
Ama bazı liderler gibi bir dediğiyle öbürünü geçersiz kılan açıklamalar yaptığı için, tutarlı adam Nieto anında görüntü verip Washington seyahatini iptal etti!
Yani “sana gerek yok ben ilişkiyi donduruyorum” demeye getirdi.

Bu da yetmedi Meksikalı göçmenleri evlerinden atacağını söylemesi aklı başında konuşan Nieto vatandaşlarına, “Meksika sizin yurdumuzdur, hepinize, evlerine dönmeniz halinde gerekli desteği sağlayacağımızı bilmenizi isterim” dedi!
İşte Amerika’daki Meksikalılara, arkalarında bir devlet olduğunu hissettiren cümle buydu!
Trump skandal açıklamalara devam ederken Müslümanların kendilerini fişlemesini istedi yani “dininizi kayıt ettirmeniz gerekiyor” dedi!
İşte o zaman eski dışişleri Bakanı Madeline Albright, kendi Twitter hesabından çok özel Tweet’ler atmak da gecikmedi!
Attığı Tweet’lerde “Katolik olarak büyüdüm sonra Protestan oldum arkasından öğrendim ki ailem Yahudi’ymiş, Müslümanların kendilerini kaydettirmesi gerekiyorsa bu ülkede ben de kendimi bir Müslüman olarak kaydettiremeye hazırım” dedi!

Yaptığı saçmalıklar söylediği şiddet içeren sözler bununla da bitmiyor bir gün içerisinde en az 4-5 tane skandal cümle kurabiliyor Trump.
Ve bunların yanlış olduğunu fark ettiğinde bile hatasını kabul etmek yerine ısrarla saçmalayarak kendini savunmaya devam ediyor.
Artık Trump için, “bir deli dünyayı karıştırıyor” denilmeye başlandı.