Türkiye’nin en popüler isimi Recep Tayyip Erdoğan seveni de var sevmeyeni var. Değiştim dese de değişmese de O Türkiye’nin gelişmesine imza atmış bir isim artık. Neden sevilmiyor, sorusunu yanıt aradım.

Sevmeyenler onun Atatürkçü  olmadığına inanıyorlar. Yaptıklarını takdirle karşılıyorlar. “Ah bir de Atatürk değerlerine sahip çıksa, açıklamalarında  Cumhuriyet değerlerine ve Cumhuriyet’i kuranlara Türk tarihine damgasını vuran diğer Türk büyüklerine sahip çıktığı kadar sahip çıksa” diye yakınıyorlar.

Yani bir Osmanlı Padişahı ile bir Cumhuriyet Türkiye’sinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk arasında farklı bir anlayış içerisinde olduğuna inanıyorlar.
Oysa “bugün oturduğu o makam şan ve şerefi ona borçlu bu düşmanlık neden?”
Diye hayıflanıyorlar. Bu Atatürkçü kanadın ortak sesi.

BİR DE ATATÜRK’ÇÜYÜM DESEN DÜNYANIN SONU OLMAZ

O nedenle buradan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a nacizane bir teklifim var.

15 Temmuz’u başarısız darbe girişimini hep birlikte yaşadık. Geçmişte siz siyasete atıldığınızda ’’Değiştim’’diyerek bir söylem geliştirdiniz.  15 Temmuz’dan sonra da Türkiye için de üslupta olsun hal ve harekette olsun daha farklı bir Recep Tayyip Erdoğan çizgisi çizdiniz.

Türkiye’yi muhalefeti ile kucakladınız. Birlik ve beraberliğe doruğa çıkardınız. Tüm Türkiye bir ve tek oldu. Şu anda Türkiye’nin en popüler siyasetçisi siz oldunuz. Tek bir eksiğiniz, toplumun bölümünde Atatürkçü Recep Tayyip Erdoğan olarak hafife alınıyorsunuz. Gelin burada da bir ilk adım atın, Türkiye Recep Tayyip Erdoğan’ın nasıl iyi bir Atatürkçü olduğunu da görsün. Bu çıkış ile inanın Türkiye’de bir dönem kapanacak. Yeni bir dönem başlayacak. İşte Yenikapı’daki sizin o ’Taçlandırma’’vurgunuz, bu ’’Taçlandırma’’ile Türkiye yeni bir Okyanus’a yelken açacak. Sanırım, bu dünyanın da sonu olmaz.

Sonuçta, bugünlerde, Türkiye için çok şeyler yapıldı ve değişti. İşte bu değişim ile ’’Türkiye İran, İslam Cumhuriyeti olacak “ korkusu da sona erecektir.

TAKDİR EDİYORUM

Türkiye gerçekten AK Parti iktidarının 13 yıllık icraatında çok gelişmiş. Hem insanların mantalitesi hem de ülkenin genel gelişimi açısından. Bir kere şunu söylemem gerekir.

İstanbul’dan Ege oradan da Akdeniz ve tekrar İstanbul’a otomobil ile gezdim. Türkiye’deki karayolları Avrupa’nın hiçbir yerinde yok. Türkiye denizlerde alt geçitler ve üst köprülerle birbirine bağlanıyorsa, karada da dağların altında tünellerle birbirine bağlanıyor.
Bunlar öyle küçük işler değil. Kilometrelerce süren tüneller. Yollarda geçerken çalışması devam eden çok sayıda tünel kazısına da şahit oldum. Geçmişte yolu olmayan bir Türkiye’den otoban çift yönlü, tünelli harika bir kara yollarına kavuşmuş. Geçmişte hayal edemediğim bir Türkiye ile karşılaştım.

Sezar’ın hakkını Sezar’a verecek olur isek Recep Tayyip Erdoğan’ı buradan kutluyor ve takdir ediyorum.

Tek eksiğin Atatürkçü bir Recep Tayyip Erdoğan olmaman. Onu da gerçekleştirirsen, hem kendini hem Türkiye’yi gerçekten taçlandırırsın. Tam bir devlet adamı olursun. Türkiye’ye imzanı atmışsın, tek eksiğin bu.