Memleketimize hayırlı olsun… Bu satırları okuduğunuzda CHP’nin Genel Başkanı olarak tekrar Kılıçdaroğlu ve kendisine en yakın düşünce arkadaşları da Parti Yönetim Kurulu’na seçilmiş olacaklar.

Bu satırların yazarı, bırak ailecek CHP’li olmanın yanı sıra, eskiden Çankaya Belediye Encümeni Başkanı CHP’li bir bireyin torunudur.
On yıllardır ailemde bir CHP rüzgârı esip durur… Taa çocukluğumdan beri.
Ancak aklım başıma geldikten sonra, gerçekten de Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşlarından biri olan bu partinin, halkın ihtiyaç ve duygularına hitap etmekten uzak olduğunu düşünmeye başlamıştım.
Yanlış anlamayın; çocuk yaştan beri, bu ülkedeki tüm hükümet üyelerinin kırmızı zemin üzerindeki altın renkli araba plakalarını bile ezberlemiş bir bireyim ben… Yani siyaset, çok genç yaşımda bile iliklerimde gezindi durdu.
Şimdi 55 yaşında, emekli bir memurum… Gençliğimde hep ortanın solunu savundum, Karaoğlan ile coştum; ‘toprak işleyenindir’ mantığı ile büyüdüm! Memleketimin hep ileriye ve hep doğruya doğru gidebileceğini umdum, bu uğurda bazı arkadaşlarımı da kaybettim.
Ancak, bu ülkede 1950 yıllarından itibaren bugüne değin halkımızın, kendisine büyük kederler getiren sağ ve emperyalist görüşleri benimsemiş bulunduğunu görmüş olmak, bende gerçekten bir hayal kırıklığı uyandırıyor.
Keza, Köy Enstitüleri başta olmak üzere halkımızı üretken ve refah içinde aydın bir toplum olmaya iteleyen devlet destekli tüm faktörler bir kenara atılmış durumda iken… Bunun da ötesinde, ülkemizin toprak bütünlüğünün hala meclis çatısı altında konuşulmasını öneren bir oluşum var.İşin daha da kötüsü, ‘Aydın’ olarak kabul edilen bazı sözde milli sanatçılarımız ile köşe yazarlarımız, halkın üzerindeki etkileri nedeniyle, Batılı güçlerin emrindeki mevcut hükümeti desteklemekten bir an bile geri durmuyorlar.
‘İki sarhoş ve dinsiz ’in yoktan var ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin temel kaidelerinin mevcut iktidar tarafından yerle yeksan edildiği ortadayken, bunu dile getiremeyen bir muhalefet var Türkiye’de. ‘Kürtçü Aydınlar’ın (!) son bildirgesinin de yarattığı bir ortamın zehirleyici gündemi de var iken…
Kimse bana, “tüm basın-yayın organları hükümetin elindedir” demesin! Halka ulaşmanın çaresi elbette mümkündür; tabii isteyene…
Ana muhalefet, sürekli muhalefet, şikâyet anlamına gelmez elbette!
Haksızlıklarla, fakirlikle, işsizlikle ilgili tam ve doyurucu bir politika üretilmeksizin; CHP 35. Olağan Kurultayı milletimize hayırlı olsun…