Çankaya Belediyesi 1000 Çocuk Korosu tüm Ankaralıları,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı birlikte kutlamaya davet ediyor.

HABER MERKEZİ – Beş yıl önce, Çankaya’nın tüm çocuklarına birlikte şarkı söyleme fırsatı verebilmek için kurulan ve başarısıyla efsaneleşen Bin Çocuk Korosu, muhteşem 23 Nisan konserlerine bu yıl da devam ediyor.

23 Nisan günü saat 18.00’de Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda düzenlenecek konsere Çankaya Belediyesi Maltepe Yerleşkesi’nde hazırlanan çocuklar, son hazırlıklarını da tamamladı. Genel provalarını orkestrayla birlikte yapan çocuklar, konserde hep bir ağızdan şarkılar söyleyecek olmanın heyecanını yaşıyor. Konserde, 18 değişik okuldan ve ilçenin dört bir yanındaki TODAM’lardan gelen yaklaşık 1000 çocuk özgürce şarkılarını söyleyecek; ulusal egemenliğin ve çocuk bayramının coşkusunu başkentlilerle paylaşacak. Bin Çocuk Korosu’nun bu yılki konseri, söz ve müziği İstemihan Taviloğlu’na ait “23 Nisan” şarkısıyla başlayacak. Çocuklar “Kuş Sesleri”, “Gezsen Anadoluyu”, “Sev”, “Gurbet”, “Evreşe Yolları”, “Kalenin Bedenleri”, “Şu Dereler Şu Düzler”, “Senden Daha Güzel” isimli şarkıları da seslendirmelerinin ardından, konserlerini müziğini sanatçı Zülfü Livaneli’nin yaptığı “Ey Özgürlük” şarkısıyla bitirecekler.
BAŞKAN TAŞDELEN KUTLAMALAR İÇİN AVNİ AKYOL İLKOKULU’NDA OLACAK
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de 23 Nisan kutlamalarına erken saatlerde başlayacak. Başkan Taşdelen, Avni Akyol İlkokulu’nda düzenlenecek ve saat 10:30’da başlayacak 23 Nisan Bayram kutlamalarında çocuklarla bir arada olacak.
ENGELLİ ÇOCUKLARDAN SERGİ
23 Nisan kutlamalarında engelli çocukları da unutmayan Çankaya Belediyesi, Serebral Palsili Çocuklar Derneği (SERÇEV) ve Kutalmış İlköğretim öğrencilerinin fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak. Öğrencilerin ve ailelerinin de yer alacağı sergi 23 Nisan günü saat 14.00’de Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde (ÇSM) açılacak.
ÇOCUKLAR KUĞULUPARK’TA
Çankaya Belediyesi Hoytur ekibi de Kuğulupark’ta çocuklar için folklor gösterisi düzenleyecek. Saat 12.00’de başlayacak etkinlikte öncelikle katılımcı okulların bando takımları mini bir konser verecek ve çocuk şarkıları da seslendirilecek. Çankaya Belediyesi Çayyolu Ata Park etkinliği ise sabah 09.30’da başlayacak. Çocukların yanı sıra sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de yer alacağı etkinlikte müzik dinletisi gerçekleşecek.