Kurulduğu 2010 yılından bu yana verdiği her konserle başkentlileri büyüleyen Çankaya Belediyesi 1000 Çocuk Korosu, bu 23 Nisan’da da şarkılarını ulusal egemenliğimiz ve çocuk bayramımız için söyleyecek. Çankaya’nın yanı sıra Ankara’nın çeşitli yerlerinden koroya katılan binden fazla çocuğun birlikte şarkı söylediği ve sağlam dostlukların temelini attığı 1000 Çocuk Korosu, bu yılın ilk büyük konseri için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.
23 Nisan akşamı saat 18.00’de Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda verilecek konser öncesi okullarda ve Çankaya Belediyesi Maltepe Yerleşkesi’nde provalar yapan çocuklar, son olarak konserden bir gün önce orkestrayla birlikte çalışacak.
Tüm Ankaralıları kendileriyle birlikte şarkılar söylemeye, 23 Nisan’ı birlikte kutlamaya davet eden çocukların konseri, söz ve müziği İstemihan Taviloğlu’na ait “23 Nisan” şarkısıyla başlayacak. “Kuş Sesleri”, “Gezsen Anadolu’yu”, “Sev”, “Gurbet”, “Evreşe Yolları”, “Kalenin Bedenleri”, “Şu Dereler Şu Düzler”, “Senden Daha Güzel” isimli şarkıları da seslendirecek çocuklar, konserlerini müziğini sanatçı Zülfü Livaneli’nin yaptığı “Ey Özgürlük” şarkısıyla bitirecek.