KIRIKKALE Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Alanı Teknolojileri bölümü öğrencileri bilişim alanında geliştirdikleri ürünleri sergiledi.

Sergi açılışına Okul Müdürü, İdareciler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Sergide Kırıkkale Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri , Üniversite Robot Topluluğu, Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli “ Evimiz Kültürümüz Her Yer Kırıkkale “ projesi ekibi de yer alarak çalışmalara destek verdi. Sergide öğrencilerin yıl boyu tasarladığı ve yaptığı ürünler misafirlere tanıtıldı.
Okul Müdürü Erol Tuğ yaptığı açıklamada “ okulumuzda özellikle öğretmenlerimizin bilişim teknolojileri alanında inovasyona önem vermeleri, öğrencilerin bilimsel çalışmalara teşvik edilmesi gibi hususlara özellikle dikkat edilmesinin bir getirisi olarak sergimizi açmış bulunuyoruz” dedi.
Sergide ayrıca Kırıkkale Üniversitesi Robot Topluluğunun sumo güreşçi robotlar gösterisi ve iz takibi yapabilen akıllı robot sunumu ilgiyle izlendi. Daha sonra Üniversite öğrencileri ve Meslek Lisesi öğrencileri “ meslek ve kariyer “ toplantısı yaparak ortak proje konuları geliştirilmesi konusunda fikir birliğine vardı.(DHA)