Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic: Atabilsek, üzerimizdeki baskı ve stres azalacaktı. Bu arada çok basit bir gol yedik.

Yalçın ERCAN/ANKARA – Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, sayısız gol kaçırıp 1 puana razı oldukları ve şampiyonluk yarışında ağır yara aldıkları Gaziantepspor maçı ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, çok üzgün olduklarını ve büyük bir hayal kırıklığı yaşadıklarını söyledi.
Hırvat hoca, 1-1 sona eren karşılaşmada yine de oyuncularının performansından memnun olduğunu, şikayet etmek için bir neden olmadığını ifade ederek, “Ellerinden gelenin en iyisini yaptılar, en iyisini ortaya koydular. Maçta 1 değil, 2 maç kazanacak kadar çok pozisyon yakaladık ama top girmek istemedi” dedi.
İlk yarıda istenilen düzeyde bir futbol oynadıklarını, özellikle öne geçtikten sona 2-0’ı yakalayacak pek çok pozisyon buldukların belirten Bilic, “Atabilsek, üzerimizdeki baskı ve stres azalacaktı. Bu arada çok basit bir gol yedik. İkinci yarıda oyuncularım çok iyi bir mücadele örneği gösterdiler. Bunun sonucu olarak, rakip üzerinde etkili bir baskı kurarak hapsettik. Elverişli pozisyonlar ürettik ama golle sonuçlandıramadık” diye konuştu.
Hakemler hakkında herhangi bir yorum yapmayacağını belirten Bilic, “Benim işim, oyuncularımın işi ve kulübün sorumluluğu, bu yarışta hakemler üzerinde baskı oluşturmak değil. Bizim tek amacımız, iyi oynamak ve kazanmak. Bu konuda konuşmak istemiyorum” vurgusunu yaptı.
Slaven Bilic sözlerini şöyle noktaladı: “Artık lider değiliz. Şimdi önümüzde 4 maç var. Bu 4 maçın tamamını kazanmaya çalışacağız ve kazanırken de rakiplerimizin puan kaybetmesini bekleyeceğiz. Onlar da maçlarını kolay kazanamıyor. Bu hafta iki rakibimiz de son dakikalarda attığı gollerle kazandı. Bu da bizi oldukça umutlandırıyor. Her ki takımın kalan maçları zor, puan kaybedebilirler. Bizim bu noktada tek yapmamız gereken, art arda oynayacağımız Konyaspor ve Akhisar maçlarına konsantre olmak ve bu maçları mutlaka kazanmak”