Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Eskişehirspor’a 1-0 yenildikleri karşılaşma ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, Eskişehirspor’u tebrik ederek haklı bir galibiyet aldıklarını belirterek, “Maçın ilk yarısına iyi bir başlangıç yaptık, pozisyonlar bulduk ama şanssız bir şekilde geri düştük. İkinci yarıda oyunu çevirmek oyunu çevirmek istedik ancak yorgun düştüğümüz için, gereken enerjiyi ortaya koyamadık. Oyunu zorlayamadık, bazı oyuncuları sisteme monte ettik ama yine de fazla etkili bir pozisyon yaratamadık. Eskişehir bizden daha zinde ve sağlamdı. Kazanmayı hak ettiler. Liverpool karşılaşmasından sonra en zor deplasman maçına çıktık” dedi.
İkinci yarıda Gökhan Töre ve Atiba’yı oyuna aldığının hatırlatılması üzerine Bilic, “Bunun etkisi oldu. Gökhan’ın sakatlığı vardı, rotasyon yapmak zorundaydık. Maçı kaybettiğinizde de, teknik direktörün yanlış seçimler yaptığını söyleyebilirsiniz. Ama bu maçta işler kötü gittiyse bunun nedeni rotasyon değil.
Liverpool maçı üzerimizde ciddi bir etki yarattı. Çünkü hem fiziksel hem de zihinsel olarak zor bir maç oynadık. Eskişehirspor karşısında bu durum belirgin şekilde hissedildi. Yeterli değildik. Demba Ba sakat olduğu için ilk 18’de değildi” şeklinde açıklamada bulundu.
Beklemedikleri bir sonuç aldıklarını ve hayal kırıklığına uğradıklarını ifade eden Hırvat çalıştırıcı, “Üzgünüz ama profesyonel bir takımız bunu bir kenara bırakmak zorundayız. Sadece Liverpool’a değil, bir sonraki lig maçına da hazırlanacağız. Oyuncularım bu maçta oldukça yorgun düştüler. Liverpool maçına kısa bir süre var. En iyi şekilde hazırlanıp o maça odaklanmaya çalışacağız” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI