14 yıldır tek başlarına iktidarlardalar;
Ülkeyi, kanun yapma tekniğini, parlamentonun itibarını, siyasetçinin saygınlığını defalarca yap-boz tahtasına çevirdiler!
Hem devlet yönetimini bilmediklerinden, hem de yaptıkları yolsuzluk ve ihanetleri sonradan kitabına uydurmak için…
-Kamu İhale Kurumu (KİK) Bademler iktidara gelmeden evvel, 22 Ocak 2002 tarihli Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmişti.
Bu kurumun amacı devlet ihalelerinin tümünde, siyasi baskıyı ortadan kaldırmak, şeffaflığı ve dürüstlüğü oturtmak, torpili olanın değil işi hak edenin, ehil olanın ve devlet yararını en çok gözetenin ihale kazanmasını sağlamaktı.
Halk diliyle, hırsızlığı-yolsuzluğu- rüşveti önlemek için, gelişmiş demokrasiler örnek alınarak hazırlanmış güzel bir kurumdu.
14 yılda, tam 32 defa toplam 132 maddeyi değiştirdiler. Niçin?
Eee yandaşlara çift yol ihalesi nasıl verilecek?
KİK engel oluyor. Mecliste nasılsa tek başlarına çoğunluktalar. Gece yarısı at torba kanunun içine KİK kanun değişikliğini, oyla, yasayı değiştir, ihaleyi yandaşa ver. Nasılsa o yol bir yılda bozulur, seneye gene ihaleye verilir.
Bunun adı kanun yoluyla devleti dolandırmaktır.
Bademler, devleti yönetip hizmet mi edelim, yoksa yolmaya mı devam edelim, diye bir karar vermek zorundalar. Zira kazanın dibi göründü. Bi karar verin artık!
-Maden Yasasını tam 57 defa değiştirdiler! Sonunda kendi Bakanlarına da güvenmeyen Dönemin Başbakanı, maden ruhsat verme işini kendine bağladı.
Bu olay ne Osmanlı döneminde ne de Cumhuriyet döneminde görülmedi! Erdoğan Cumhur’un Başı olunca, maden ruhsatlarını dağıtma işini “Altın Kaplama” damada verdi. Maksat sadaka saraydan dışarı çıkmasın idi!
Bu arada, yandaşlara avanta karşılığında devredilen Madenlerde toplu ölümler art arda gelmeye başlayınca, “Bazı madenleri yeniden devletleştirmemiz lazım” dediler!
Bi karar verin artık! Yoksa verilecek maden ruhsatı kalmadı mı?
-ÇEK Yasasını değiştirdiler, şimdi bir defa daha değiştirecekler!
Karşılıksız çekten dolayı hapis yatmayı ortadan kaldıran yasayı 3 Şubat 2012 de kabul ettiler.
Gerekçe olarak da Anayasanın 38. Maddesinin 8. Fıkrasını (Hiç kimse yalnızca sözleşmeden doğan bir yükümlülüğü yerine getirememesinden dolayı özgürlüğünden alıkonamaz) gösterdiler.
Şimdi yeniden değiştirip, karşılıksız çeke “Hapis” cezasını getireceklerini ilan ettiler!
2012 de Çek Yasasını değiştiren kim?.
2016 yılında değiştirecek olan kim?
14 yıldır ekonominin tüm kurumlarının başında kimler oturuyor?
Tabii ki Bademler.
Anayasanın 38/8 maddesi hala yerinde durduğuna göre, bu değişikliği nasıl yapacaklar?
Bi karar verin artık. Karşılıksız çekten dolayı hapis var mı, yok mu?
Bademlerin bu rezilce işleri saymakla bitmez;
Terörle mücadelenin en önemli kurumu olan EMASYA’yı (Asker-Polis işbirliği) önce kaldırdılar, şimdi yeniden yürürlüğe koyuyorlar. Badem milletvekillerinden birine sormuştum;
“ Badem; Emasya’yı niye kaldırdınız? Siz bu ülkeye düşman mısınız?”
Yanıt, “Abi Amasya (!) bizden çok memnun, çuvalla oy verdiler, sen ne diyon!”
Valilere önce “aman PKK lıları ellemeyin” dediler, şimdi mahalleleri toptan yıkıyorlar!
Önce Cemaat ve Hocaefendi çok iyidir, biz onu çok seviyoruz diye salya sümük ağladılar, sonra Cemaati terör örgütü ilan ettiler.
Böyle yüzlerce yap-boz olayı var, hepsi yüz karası!
Bi karar verin artık.