Beyşehir’li doğaseverler, bulundukları bölgenin doğal güzelliklerini ve turizmdeki yerine dikkati çekmek için doğa yürüyüşü düzenledi.

Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı, Derebucak ilçesi Çamlık Mahallesi’nde düzenlenen yürüyüşün ardından yaptığı açıklamada, dernek bünyesinde faaliyet gösteren Beyşehir Doğa Yürüyüşleri Grubu’nun düzenlediği doğa yürüyüşü etkinliklerine bir yenisini daha eklediklerini söyledi.

Yürüyüşe çevre ilçelerden de katılımın olduğunu ifade eden Büyükkafalı, etkinliğin Turizm Haftası kapsamında bölgenin zengin turizm ve doğal potansiyellerine dikkati çekmek ve farkındalık oluşturmak için düzenlendiğini belirtti.Son doğa yürüyüşünü Derebucak ilçesine bağlı Çamlık Mahallesi’nde gerçekleştirdiklerini aktaran Büyükkafalı, “Yine çok zevkli ve heyecanlı bir yürüyüş ve tırmanış gerçekleştirdik. Yeşil örtünün arasında yürürken bol bol oksijen depoladık. Zirveye çıktığımızda hep birlikte Türk bayrağı açtık. Doğal güzelliklerin seyrine doyamadık. Zirvede manzara gerçekten muhteşemliğiyle yine zirve yaptı.” diye konuştu.