Beypazarı'nda Kurban Bayramı yoğunluğu
Beypazarı'nda Kurban Bayramı yoğunluğu

1. Kurban Bayramını Beypazarı’nda geçirecek ziyaretçiler için tüm turistik işletmeler çalışmalarını tamamladı, konak ve otellerin doluluk oranı yüzde 80’e ulaştı.

Beypazarı İlçe Kaymakamı Suat Seyitoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Beypazarı ilçesinin Kurban Bayramı’na hazır olduğunu söyledi.

Vatandaşların huzur ve rahatı için her türlü güvenlik tedbirlerinin üst seviyede alındığını belirten Seyitoğlu, “Bayram dolayısıyla, polis ve jandarma ekipleri yol denetimlerini artırdı. Hayvan pazarındaki denetimler de artırıldı. Kurban kesimi ve alınacak önlemler ve tedbirlerle ilgili çalışmalarımız tamamlandı.” dedi.

İlçedeki konak ve otellerdeki doluluk oranının yüzde 80’lere ulaştığını kaydeden Seyitoğlu, turizm işletmelerinin konuklarını ağırlamaya hazır olduğunu söyledi.

Seyitoğlu, resmi bayram programları hakkında da bilgi vererek, ilçede bayramın ikinci günü saat 11.00-11.30 arasında tüm kurum amirlerinin katılımıyla Halk Evinde bayramlaşma yapılacağını ayrıca şehit ailelerinin ziyaret edileceğini sözlerine ekledi.

2. Beypazarı Emniyet Müdürlüğünden bayram uyarısı

Beypazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü, 9 günlük Kurban Bayramı tatili süresince karayollarındaki muhtemel kazaları azaltmak için bir dizi önlem aldığını duyurdu. ( Yaşar Tonbak – Anadolu Ajansı )

Beypazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü, 9 günlük Kurban Bayramı tatili süresince karayollarındaki muhtemel kazaları azaltmak için bir dizi önlem aldığını duyurdu.
Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, sürücülerin seyir halindeyken cep telefonu kullanmamaları, aşırı hız yapmamaları, işaret ve işaretçilere, yol çizgilerine, trafik kaide ve kurallarına uymaları talep edildi.

Jandarma Trafik, Bölge Trafik İstasyon Amirliği ile Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, denetimleri aralıksız olarak sürdürecekleri aktarılan açıklamada, “Kurallara uyun ki, bayramınız kabusa dönmesin” ifadesi kullanıldı.

Uzun sürece tatil için ilçe genelinde bayram sürecince güvenlik önlemlerinin alındığı ve izinlerin kaldırıldığı kaydedildi. Vatandaşların, kapkaç ve benzeri hırsızlık olaylarına karşı dikkatli olması tavsiyesinde bulunuldu.

Öte yandan jandarma ekipleri, yol denetim ve hız kontrollerinde denetimlerde bulunuyor.