Beyazıt Öztürk, “Beyaz Show” ismiyle düzenlediği programına telefonla bağlanarak Doğu ve Güneydoğu illerinde yaşananlara ilişkin bir kadının söylediği sözlerin ve kendisinin verdiği cevabın tepki toplaması üzerine,

“Siyasetçiler tarafından bazı açıklamalar yapılıyor, televizyonda bazı açıklamalar yapılıyor. Beni lütfen politikaya malzeme etmesin kimse. Mümkün olduğu kadar politikaya girmemeye gayret ettim. Şimdi tam göbeğindeyim”

dedi.

Kanal D Ana Haber yayınına konuk olan Beyazıt Öztürk, programına telefon ile bağlanan bir kadının dile getirdiği “Ülkenin doğusunda yaşananların farkında mısınız? Burada yaşananlar ekranlarda çok farklı aktarılıyor. Sessiz kalmayın. İnsan olarak biraz daha hassasiyetle yaklaşın. Görün, duyun ve artık bize el verin. Yazık; insanlar ölmesin, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın” ifadelerinin “Terör örgütü propagandası” olarak değerlendirilmesi üzerine şunları söyledi:

“Adını ne koyayım bilmiyorum ama istemeden kırdığımız üzdüğümüz birileri varsa gerçekten özür diliyoruz. Bu arada basında bazı açıklamalar da yapılıyor, televizyonda bazı açıklamalar yapılıyor siyasetçiler tarafından. Beni lütfen politikaya malzeme etmesin kimse. Çünkü bugüne kadar eğlendirmek için, insanların bira yüzü gülsün diye uğraştım. Mümkün olduğu kadar da politikaya girmemeye gayret ettim. Şimdi tam göbeğindeyim. Onun için bir malzeme de olmak istemem bu konu ile ilgili. Benim üzerimden bir hesap yapılmasını da istemem çünkü işimi çok seviyorum ve işime de Kanal D’de devam edeceğim.”

-“HERKESTEN ÖZÜR DİLİYORUM”-

Öztürk, kendisine yönelik tepkileri şöyle değerlendirdi:

“Tepkileri anlayışla karşılıyorum tabii ki. Benim içinde bulunduğum ve o an yaşadığım şey ile dışarıdan görünen şey farklı bir şeymiş. Ben de olsam başkasına tepki verirdim bu durumda. Benim tarafımdan dinlenmediği için ve bilinmediği için. Canlı yayın zor bir şey. 20 yılda hiç başıma gelmeyen bir şey, gelmeyecek bir şey de yok. İşte geldi. O canlı yayın içerisinde herkesin sizi izlediğini bilmek konukların, seyircilerin önünde olması ekran başındakileri bilmek, evde annem izliyor, arkadaşlarım izliyor, her şey geçti aklımdan bir anda kadın konuşurken. Ben kendi iç sesimden duyamadım. Ne olduğunu da anlayamadım. ‘Terör örgütünü alkışlatıyor’ diye bir şeyler söylendi ne ben ne Kanal D hiç hayatımızda aklımızın ucundan geçmeyecek bir şey yani ben hiç ben ne yaparım da bunu yapmam yani. Bu değil yani. Ondan dolayı söyleyeceklerim bu kadar. Gerçekten de istemeden yaptığım şeyler olduysa ki olmuş, görüyorum. Herkesten özür diliyorum.”