Lider Beşiktaş 31.hafta mücadelesinde bu akşam saat 19:00’da Kayserispor’u ağırlayacak.Vodafone Arena Stadı’nda oynanacak karşılaşmayı Serkan Çınar yönetecek.

Beşiktaş- Kayserispor mücadelesi iki takım açısından da son derece hayati bir önem taşıyor.
Şampiyonluk yarışının nefes nefese sürdüğü Süper Ligde Fenerbahçe’nin 3 puan önünde 70 puanla lider durumda bulunan Beşikta, puan kaybetme lüksünün olmadığı haftalara girerken Kayseri karşısında mutlaka galip gelmek istiyor.
Siyah Beyazlıların kalan dört haftada karşılaşacağı takımların mutlak hedefinin olması, maçların stres ve zorluk derecesini üst seviyeye taşıyor.
İlk olarak bu akşamki rakip olan Kayserispor 32 puan ile düşme hattının hemen üstünde yer alıyor ve düşmenin nefesini adeta ensesinde hissediyor.
Beşiktaş ve Akhisar Belediyespor ile iki hafta üst üste deplasmanda oynayacak olan Kayserispor olası puan kayıpları ile kendini, (bu haftalarda karışması muhtemel) düşme hattının tamamen içinde bulabilir. Her ne kadar 16.sıradaki Eskişehirspor ile arasında 6 puan olsa da art arda yaşanacak kayıplar ile beklemediği sıralara düşme ihtimali olan Kayserispor, Beşiktaş karşısına önce galip gelmek olmaz ise en az bir puan almak için çıkacak.
Beşiktaş’ın sonraki rakipleri olan Galatasaray ve Osmanlıspor’un Avrupa Kupalarına katılma mücadelesi vermesi de Beşiktaş’ın oynayacağı bu karşılaşmaların oldukça zorlu geçeceğinin açık bir göstergesi.