Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş güzel futbol oynayarak başarıya ulaşmak istediklerini söyledi.
Siyah beyazlıların Almanya’da kamp yaptığı otelde basın toplantısı düzenleyen tecrübeli hoca A’dan Z’ye bütün soruları cevaplandırdı.
Stoper olarak üç futbolcu ile görüştüklerini açıklayan tecrübeli hoca forvet için de Demba Ba’nın altında ezilmeyecek bir forvet aradıklarını açıkladı. Şenol Güneş başkan Fikret Orman’ın 20 Eylül olarak açıkladığı Vodafone Arena Stadı’nda maç yapmalarının Ekim sonunu bulacağını belirtti. Şenol Güneş ;Beşiktaş ile kendisinin güzel futbol ile göz dolduran ama şampiyon olamayan benzer karakterlere sahip olduğu ve bunu aşmak için ne yapacağı sorusuna da “Şampiyonluk sadece iyi oyunla gelmez. .Dediğinize katılıyorum ama biz doğru işler yaparak şampiyon olacağız. “diye cevap verdi
Tenkik direktör Şenol Güneş’in basın toplantısındaki açıklamaları şöyle: Ligde ve UEFA’da en iyisi olabilmek için çalışacağız. Bu sene geçen yıldan daha iyi sonuçlar alabilmek için çalışacağız. Fair-Play duygusunu ön planda tutmak istiyoruz. Beşiktaş şampiyon takım. Bizim hedeflerimizde şampiyonluk olacak. Herkes tarafından beğenilen bir takım ortaya koymak istiyoruz. Bütün bunları yaparken ilkeli ve prensipli yapmaya çalışacağız. Rakiplerimiz ile yarışacağız. Asıl yarış kendimiz ile olacak. Kendimizi aşmak istiyoruz. İyi rakipler bizi geliştirir. Beşiktaş’ın her oyuncusu değerlidir. Futbol oynamayı arzulayan yetenekli ve karakterli bir takımım var. Her maça kazanmak için çıkacağız ve pes etmeyi düşünmeyeceğiz. Kendimle ilgili adil olacağım, oyuncularımı dinleyip, onlara hak ettiği değerleri vereceğim. Futbol basit bir oyundur. Zorlaştırmaya gerek yok. Ben olgusu sadece görev için kullanılacak. Biz diyeceğiz. Tesadüfen sonuçlar almak istemiyoruz. Oturmuş bir oyun kalitesini ortaya koyacağız. Sahanın sınırları içerisinde kalacağız, yaratıcılığımız özgür olacak.”
“Elimdeki kalecileri değerlendirmek istiyorum. Ersan, son anda geri döndü. Atınç, kulüp kaynak açısından aramızdan ayrıldı. Bir tane mutlaka iyi bir stoper alınmalı. 3 tane oyuncu ile son aşamadayız. İlk bitmesi gereken stoperdi, hatta bu kampa katılmasını bekliyorduk, olmadı. Defansın sağ bölgesine bir oyuncu aldık. Stoper bölgesinde bir sıkıntı var. İki stoper bile alabiliriz” dedi.