Bem-Bir-Sen tarafından geleneksel olarak düzenlenen “İbrahim Keresteci Basın Ödülleri” kapsamında, FETÖ darbe girişimi sırasında 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkarak sivil halkı, TBMM’yi ve devlet kurumlarını bombalayan F-16’ları engellemeye çalışırken 9 şehit, 92 gazi veren Kahramankazan’a 3 anlamlı ödül verildi. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve Kahramankazanlı gaziler Derya Ovacıklı ile Mustafa Zorova sendika tarafından özel ödüle layık görüldü.

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası’nın (Bem-Bir-Sen) “İbrahim Keresteci Basın Ödülleri” sahiplerine verildi. Trafik kazası sonucu 2010’da yaşamını yitiren sendikanın eski genel sekreteri İbrahim Keresteci anısına dağıtılan ödüller kapsamında, FETÖ darbe girişimi sırasında verdiği destansı mücadeleyle tarihe altın harflerle yazılan Kahramankazan’a üç özel ödül verildi.

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve Kahramankazanlı gaziler Derya Ovacıklı ve Mustafa Zorova 15 Temmuz Özel Ödülü’ne layık görüldü. Ödüller bir otelde düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Gazi Ovacıkılı’ya ödülü tedavi gördüğü hastanede, Zorova’ya ise evinde verildi. Dike tarafından bazı gazete, televizyon ve haber ajansları da ödüle layık görüldü.

BEM-BİR-SEN’den Ertürk’e anlamlı ödül
BEM-BİR-SEN’den Ertürk’e anlamlı ödül

Kahramankazan ikinci Çanakkale

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, yaptığı konuşmada, böylesine anlamlı bir ödülü almaktan dolayı gurur duyduğunu söyledi. Ertürk, şunları kaydetti:

“Kahramankazanlılar çıplak elle, yüreğindeki imanla tüm dünyaya nasıl dimdik durulacağını gösterdi. Milletimizin basireti ve feraseti sayesinde 15 Temmuz’u atlattık. Kahramankazanlılar, darbe girişiminin yaşandığı gece Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir rol üstlenmiştir. Üstlendikleri bu rol, Türkiye Cumhuriyeti’nin darbeci hainler tarafından ele geçirilmesini, demokrasimizin geri dönülemeyecek şekilde yara almasını, ezanlarımızın susturulmasının engellenmesinde oldukça önemlidir.

BEM-BİR-SEN’den Ertürk’e anlamlı ödül
BEM-BİR-SEN’den Ertürk’e anlamlı ödül

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın televizyon ekranlarında halkı meydanlara inmeye çağırmasının ardından, vakit kaybetmeden ilçemizdeki insanlarla birlikte Kazan Meydanı’nda buluşmaya başladık. Cumhurbaşkanımıza, Başkomutanımıza, liderimize, demokrasimize ve Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında tüm demokratik kazanımlarımıza sahip çıkmak için 4’ncü Ana Jet Üssü’ne yöneldik. Burada 9 kardeşimiz şehit düşerken, 92 kardeşimiz ise gazi oldu. 101 yıl önce Çanakkale’de nasıl bir destan yazıldıysa, Kahramankazanlılar ve milletimiz 101 yıl sonra yine sahneye çıkarak aynı destanı yazmıştır. Bu ödül törenini yapabiliyorsak bu 247 şehidimiz ve 2195 gazimizin yüzü suyu hürmetinedir. Allah onlarda razı olsun.”