European Tour’un final serisinin ilk ayağı olan Turkish Airlines Open 2016 Golf Turnuvası tamamlandı. 3- 6 Kasım’da gerçekleştirilen ve toplam 7 milyon para ödülünün dağıtıldığı turnuvanın şampiyonu Danimarkalı sporcu 27 yaşındaki Thorbjorn Olesen oldu.

Turnuvanın düzenlendiği Carya Golf Club’ta gazetecilerle bir araya gelen Regnum Carya Golf & SPA Resort Onursal Başkanı Fikret Öztürk, bir kez daha uluslararası önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

“ULUSLARARASI TURNUVALARDA YERİNİ SAĞLAMLAŞTIRIYOR”

Öztürk, THY Open’ın yöre için önemli olduğunu anlatırken 20 yıl önce sazlık, bataklık bir alan olan Belek’in bugün dünyanın en önemli golf destinasyonlarından biri haline geldiğini vurguladı. Fikret Öztürk, şöyle dedi:

“Yakın zamana kadar ilkbaharda açılan sezon, sonbaharda son bulurken, bugün geldiğimiz noktada Belek, sadece deniz- güneş- kum ile 4 ay turist ağırlayan bir merkez değil; 12 ay turizmin hareketli olduğu bir destinasyon haline geldi. Toplamda 15 golf sahası ile hizmet veren Belek, uluslararası turnuvalarla golf turizmindeki yerini her geçen gün daha da sağlamlaştırıyor. Bu gelişmeler yatırımcıları da teşvik ediyor. Yatırımcılar, daha fazla golf turisti çekebilmek için dünya ile yarışıyor.”

“TÜRKİYE’NİN GELİRİNİ DAHA
FAZLA ARTIRMAK MÜMKÜN”

EUROPEAN TOUR'UN FINAL SERISININ ILK AYAGI OLAN TURKISH AIRLINES OPEN 2016 GOLF TURNUVASI TAMAMLANDI. TURNUVANIN DUZENLENDIGI CARYA GOLF CLUB'TA GAZETECILERLE BIR ARAYA GELEN REGNUM CARYA GOLF & SPA RESORT ONURSAL BASKANI FIKRET OZTURK, BIR KEZ DAHA ULUSLARARASI ONEMLI BIR ETKINLIGE EV SAHIPLIGI YAPMAKTAN MUTLULUK DUYDUKLARINI SOYLEDI.(FOTO:NAMIK KEMAL KILINC/SERIK-DHA)
EUROPEAN TOUR’UN FINAL SERISININ ILK AYAGI OLAN TURKISH AIRLINES OPEN 2016 GOLF TURNUVASI TAMAMLANDI. TURNUVANIN DUZENLENDIGI CARYA GOLF CLUB’TA GAZETECILERLE BIR ARAYA GELEN REGNUM CARYA GOLF & SPA RESORT ONURSAL BASKANI FIKRET OZTURK, BIR KEZ DAHA ULUSLARARASI ONEMLI BIR ETKINLIGE EV SAHIPLIGI YAPMAKTAN MUTLULUK DUYDUKLARINI SOYLEDI.(FOTO:NAMIK KEMAL KILINC/SERIK-DHA)

Yıl içinde yaklaşık 30 bin konuk ağırladıklarını ve bunların yaklaşık yüzde 25’inin golf turistinden oluştuğunu kaydeden Öztürk, İngiltere, Almanya, İskandinav ülkeleri ve Fransa’daki golf tutkunlarının ülkeleri dışında bulunan golf destinasyonlarına gitme eğilimlerinin yüksek olduğunu, gelen golf turistinin 5- 7 gün konaklarken diğer turist gruplarına göre çok daha fazla harcama yaptıklarına işaret etti. Öztürk, şöyle konuştu:
“Daha fazla golf sahası yatırımı ile çok daha fazla harcama yapan ve kendi ülkeleri dışına çıkmaya bu denli hevesli golf oyuncularını ülkemize çekerek, Türkiye’nin turizm gelirini daha fazla artırmamız mümkün.”

“YATIRIMLAR GOLF TURİSTİNİ ARTIRIYOR”

2008’de kurulan Carya Golf Club’a 1 milyon euroluk yatırım yaparak Avrupa’nın gece aydınlatmalı ilk golf sahasını kurduklarını aktaran Fikret Öztürk, şöyle dedi:
“Yanı sıra Türkiye’nin en köklü golf kulüplerinden biri olan National Golf Club’ı bünyemize katarak yatırımlarımıza devam ettik. Hem ulusal hem de uluslararası önemli turnuvalara ev sahipliği yaparak Belek’in ve otelimizin golf turizmindeki potansiyelini ortaya koyduk. Tüm bu yatırımlar, golf turisti sayısındaki ciddi artışı beraberinde getiriyor.”
THY OPEN 3 YIL DAHA REGNUM’DA
Carya Golf Club’ın, Avrupa’da yayımlanan Golf World Dergisi tarafından kıtanın en iyi ikinci golf sahası seçildiğini hatırlatan Öztürk, Turkish Airlines Open Golf Turnuvası’nın, önümüzdeki 3 yıl boyunca Regnum Carya Golf & SPA Resort’ta oynanacağını duyurdu.