MUŞ’un merkeze bağlı Çiçekli Köyü sakinleri cep telefonları çekmeyince 1.5 kilometre uzaklıktaki tepeye çıkarak yakınlarını arayıp bayramlaştı.

 

Muş’a 30 kilometre uzaklıktaki Çiçekli Köyünde yaşanan şebeke sorunu nedeniyle köylüler, akrabalarının bayramını kutlamak için 1.5 kilometre uzaklıktaki tepeye gitmek zorunda kaldı.

 

Orada bulunan su deposuna çıkarak yakınları ile görüşen köylüler, evleri ile tepe arasında gidip- geliyor. Köyün gençleri ise arkadaşları ile sosyal medya üzerinden iletişim kurabilmek için gece yarılarına kadar tepeden inmiyorlar.

 

Köy Muhtarı Saadettin Sağın ise hiçbir yerde iletişim sorunu yaşanmazken köylerinde hiç telefon görüşmesi yapılamadığından yakındı. Türkiye’nin 4.5 G’ye geçmişken kendilerinin hala şebeke sorunu ile uğraştıklarını anlatan Sağın, “Bayramda o kadar yol yürüdükten sonra yakınlarımızla görüşebildik. En büyük sorunu gençler yaşıyor.

 

Arkadaşları ile görüşmek, sosyal medyayı kullanmak uğruna saatlerce tepelik alanda kalıyor, gece yarılarında evlerine dönüyor. GSM şirketleri sorunumuza bir çözüm bulsun artık” dedi.