Gençlerbirliği Teknik Direktörü Stuart Baxter, 3-2 kaybettikleri Çaykur Rizespor maçıyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; karşılaşmaya iyi başladıklarını ve iyi bir futbol sergilediklerini, Stancu’nun sakatlığından sonra takımın toparlanmaya çalıştığını ifade ederek, “Maalesef yakaladığımız çok önemli birkaç pozisyondan yararlanamadık. Attığı gol dışında rakibimizin ilk yarıda dişe dokunur bir pozisyonu olmadı. Biz de buna fırsat vermedik. Öne geçmemiz gerekirken, devrenin sonlarına doğru bir anlık gafletten golü yedik ve 1-0 geriye düştük. Öncelikle şunu belirteyim ki, 90 dakikaya bakıldığında gerçekten bize yazık oldu. Çünkü,Çaykur Rizespor’dan çok daha iyi bir futbol ortaya koyduk. Ama ne yazık ki sonuca baktığımızda mağlubiyetle yüz yüze geldik” diye konuştu,
Karşılaşmanın ikinci yarısında takıma taktiksel uyarılar yaptıklarını ve oyunculardan özellikle öne doğru oynamalarını istediğini belirten Baxter, konuşmasını şöyle sürdürdü:
Kabul etmek gerekir ki, ikinci yarıda takım olarak çok üstün bir performans gösterdik ve 2 gol bularak öne de geçtik. Ancak her maçın kritik anları var. Bu maçta da hakemin verdiği penaltı tartışılır. Bu penaltıyı bir daha izledikten sonra, daha doğru bir yorum yapabilirim. Dışarıdan gördüğüm kadarıyla ucuz bir penaltıydı. 3. gole bir şey söylemeye gerek yok, çok kolay bir gol yedik. Bu golde, zamanında önlem almayan savunmaya eleştiri getirebilirim. Artık bu maç bitti.
Fazla bir şey söylemeye gerek. Daha ligin başındayız. Takmımla birlikte ilerleyen haftalar içinde çok daha başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum.”