Spor-Toto Süper Ligi’ nin 20.ncı haftası Cuma gecesi oynanan iki maç ile başladı. Maçlarda futbol yoktu, sportmenlik yoktu, seyirci vardı, goller vardı.
Ancak Cuma gecesi oynanan Fenerbahçe-Anadolu Efes Eurolig karşılaşması nefes kesti. Efes iki buçuk periyot iyi oynadı, topa baskı yaptı ve skoru hep önde götürdü.
İlk yarı 7 kişiyle oynayan Fenerbahçe 3. periyoda da oyuna ilk defa giren Melih ve Kalatiç’in savunmada ve hücumda büyük katkı yaratmasıyla maçı dengeledi.
Son periyotta da iyi savunma ve hücum yapan sarı lacivertliler maçı kazanmasını bildi. İki takımda maçı izleyenlere Basketbol ziyafeti verdiler.
FUTBOL
Gelelim Futbol maçlarına. Gecenin ilk maçında Osmanlı Spor ile Sivas karşılaştı. Akşam yemeği saatine denk gelen maç, TV den izleyenleri adeta uyuttu. Maçta 4 gol vardı, seyirci vardı ama futbol ve sportmenlik yoktu. Sivas bu futbolunu PTT ligi’ nde oynasa yine küme düşer.
Gecenin ikinci maçı Antalya ile Fenerbahçe arasında oynandı. Maçta futbol yoktu diyeceğim ama Antalya’ya ayıp olur. Hoş futbol iki takımda oynadığında zevk verir. Antalya oynadı, Fenerbahçe ve antrenörü seyretti. Kırmızı beyazlıların yıldızı Eto’o harika oynadı sakatlanana kadar.
Fenerbahçe’ nin Teknik Direktörünü anlamak mümkün değil. Hep aynı taktik, hep aynı oyuncular. Rakip nasıl oynadığını çözmüş ona göre oynuyor. Taktik ve adam değişikliği hak getire.
Atalarımızın dediği gibi “çekirge bir sıçrar, iki sıçrar” üçüncüsünde düşer. Fenerbahçe’de aynı durumda. Antalya hızlı çıkışları ile Fenerbahçe defansını çökertti. Attıkları kadar da kaçırdılar. Haklı bir galibiyet alarak alkışı hak ettiler. Bu futbolu önümüzdeki hafta sürdürecekler mi merak ediyorum?