tasci

Yozgatlı ressam Selma Bora ve sanatçı 4 arkadaşının  ‘Sanata karma bakış’ başlıklı sergisi Ankara Esenboğa havaalanındaki TAV galerisinde sanat sevenlerin beğenisine sunuldu. 12 Eylülde açılan sergi, yaklaşık 10 gün boyunca gösterimde olacak.

Başkent Ankara’da 5 sanatçının bir araya gelerek oluşturduğu karma sergide  hemşehrimiz Selma Bora’nın  noktalama resimleri, Hatice Şehnaz Baykal’ın  çini sanatı, Şebnem Selçuk’un ebru, Sadriye Boduroğlu Dağlı’nın  çini sanatı  ve Tamer Dağkıran’da yağlıboya eserleri sergileniyor. 5 sanatçının eserlerinden oluşan sergi Esenboğa havaalanına gelen ve sergiyi dolaşan yolcuların hayli  ilgisini çekiyor. Sergide sunulan birbirinden farklı güzel eserlerin izleyiciler tarafından beğenilmesi sanatçıları mutlu ediyor.

tasci-1

Serginin organizatörlerinden Selma Bora  Esenboğa TV salonunda geçen yıl da bir sergi açtıklarını hatırlatarak  konuya ilişkin, ”Geçen yılki sergimizde büyük ilgi görmüştü. Sergimizin hem ilgi görmesi, hem de eserlerin beğenilmesi bize moral veriyor.” dedi.