ATK Tenis Akademisi Başkanı Aytekin Kaya, bu yıl özellikle küçük yaş gruplarında tenise ilginin arttığını belirterek, oldukça yoğun bir sezon geçirdiklerini söyledi. Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 19 Mayıs Spor Kompleksi içindeki Ankara Tenis Kulübü'nün bünyesinde hizmet verdiklerini ve kentin alt yapısının büyük oranda buradan karşılandığını dile getirdi. Okullarında, yaz ve kış dönemlerinde olmak üzere yılda, 4-16 yaş arası yaklaşık 3 bin çocuğun eğitim aldığını kaydeden Kaya, "5 yaş altı gruplarını geçen yıl başlattık ve çok verimli geçti. Bu programda çocuklara tenisi, sanki bir macera yaşıyorlarmış gibi oyunlarla öğretiyoruz, gerçekten çok eğleniyorlar" dedi. (İlknur Çetinbaş - Anadolu Ajansı)

Tenis Kulübü (ATK) Tenis Akademisi Başkanı Aytekin Kaya, bu yıl özellikle küçük yaş gruplarında tenise ilginin arttığını belirterek, oldukça yoğun bir sezon geçirdiklerini söyledi.   
Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 19 Mayıs Spor Kompleksi içindeki Ankara Tenis Kulübü’nün bünyesinde hizmet verdiklerini ve kentin altyapısının büyük oranda buradan karşılandığını dile getirdi.
Okullarda, yaz ve kış dönemlerinde olmak üzere yılda, 4-16 yaş arası yaklaşık 3 bin çocuğun eğitim aldığını anlatan Kaya, “5 yaş altı gruplarını geçen yıl başlattık ve çok verimli geçti. Bu programda çocuklara tenisi, sanki bir macera yaşıyorlarmış gibi oyunlarla öğretiyoruz, gerçekten çok eğleniyorlar” dedi.
Hem altyapı hem de yetişkin okullarının halka açık olduğunu anlatan Kaya, “Çocukları yaş gruplarına ve seviyelerine göre ayırıyoruz. 7-8 yaş grubunda her yıl uyguladığımız seviye tespit programıyla, yetenekli çocukları Ankara Tenis Kulübü’nün altyapısına veriyoruz. Kontenjan doluysa kentteki diğer kulüplere yönlendiriyoruz” diye konuştu.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...