Ankara’da doğalgaz sayaçlarında ön ödemeli kartlı elektronik sayaç, Başkentgaz’ın özelleşmesinin ardından mekanik sayaca dönüştürülmek isteniyor.

Ancak daha önce kartlı sayaç için 300 dolar güvence bedeli ödeyen vatandaşlardan bu defa da yeni sayaç için 406 lira alınacağı belirtiliyor.

Ankaralılar yıllar önce Melih Gökçek’in dayatmasıyla Elektromed firmasının ön ödemeli elektronik doğalgaz sayaçlarına 300 Dolar ödemek zorunda bırakılmıştı.

Gerçekle ilgisi olmayan bahanelere sığınarak bu bahanelerine hükümeti de alet etmeyi başarıp BAŞKENTGAZ’IN özelleştirilmesinin mimarı olan Melih Gökçek, Ankaralıların çektiği ve çekeceği sıkıntıların baş sorumlusudur.

Özelleştirme sonunda doğalgazın tek patronu olan BAŞKENTGAZ A.Ş şimdi, ön ödemeli elektronik sayaç kullanan aboneleri uydurma bahanelerle mekanik sayaç kullanmaya zorluyor.

Aboneler ön ödemeli sayaca Melih Gökçek yüzünden geçerken 300 dolar ödemişlerdi. Şimdi kendilerine bu para iade edilmeyerek mekanik sayaç almak zorunda kalacaklar ve kendilerinden ayrıca güvence bedeli adı altında yeniden para alınmış olacak. Ankaralılar yakıtta tek seçenek olan doğalgaz kullanırken şirketin insafına Melih Gökçek yüzünden mahkûm olmuşlardır.

Elektromed firmasından aldığı fahiş fiyatlı ön ödemeli sayaçları ‘Ankaralılara daha iyi hizmet sunmak için yapıyorum, kasamıza peşin para giriyor’ diye savunan Melih Gökçek, Ankaralılara yaşattığı sıkıntıların hesabını vermek zorundadır.

Ankaralılar şimdi yeniden mekanik sayaç kullanmaya ve güvence bedeli ödemeye zorlanırken Ankaralıların yıllar önce ön ödemeli sayaca geçerken ödedikleri 300 Doların hesabını kim verecek?

Özelleştirme sonrasında, BAŞKENTGAZ AŞ’nin doğalgazda dilediği gibi tarife düzenleme, zam yapma olanağına kavuşmuş olmasının sorumlusu AKP İKTİDARI VE MELİH GÖKÇEK’TİR.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin