Ana Sayfa Güncel Başkanlığı tartışmayı bırak, teröristle savaşmaya bak!

Başkanlığı tartışmayı bırak, teröristle savaşmaya bak!

72
PAYLAŞ

Güneydoğu’dan her gün şehit haberleri geliyor. Böyle bir dönemde ülkenin enerjisini başkanlık tartışmalarıyla tüketmesi, çöküşe doğru giderken Bizans İmparatorluğunda herkesin işi gücü bırakıp meleklerin cinsiyetinin ne olduğunu tartışmasına benziyor.

++
Bu günlerde ülkenin tek gündemi terörle mücadele olmalıdır ve şu sorulara gerçekçi yanıtlar bulunmalıdır:

-Dünyanın 9’uncu büyük askeri gücüne sahip olduğumuz halde teröristlere karşı neden bu kadar fazla şehit veriliyor?
-Binlerce kayıp vermesine karşın terör örgütü varlığını hâlâ nasıl sürdürüyor, kimlerden silah, mühimmat, gıda ve para yardımı alıyor?
-Güneydoğu’da terör örgütüne katılımlar neden bir türlü önlenemiyor, örgüt, militan gücünü bölgedeki aileleri tehdit ederek mi sağlıyor?
-Bazı belediyelerin teröristlere yardımda bulunduğu ayan beyan ortadayken bu konuda neden etkili önlemler alınmıyor?
-Terör örgütüne yardım eden ülkeler açıkça neden düşman ilan edilmiyor?
-NATO anlaşması, üye ülkelerden birine yönelik saldırıyı üye tüm ülkelere yapılmış kabul etiği halde bize yönelik bir saldırıda neden arkamızda kimse yer almıyor?
-’teki partilerden biriyle terör örgütü arasında organik bağ olduğu bilindiği halde o partinin milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasında ve adalete sevk edilmelerinde neden bu kadar ağır davranılıyor? 317 milletvekili olan Ak Parti neden ’te toplantı yeter sayısını bile sağlayamıyor?
-CHP ve MHP terörün nasıl önleneceği konusunda neden ufuk açıcı öneriler yapamıyor, bu konuda Hükümete destek olamıyor?
-Terörle yıllarca mücadele ettikten sonra başarıya ulaşan İngiltere ve İspanya gibi ülkelerin deneyimlerinden neden yeterince yararlanılmıyor?
-Yazarlar, aydınlar, akademisyenler başkanlık tartışmalarına gösterdikleri ilgiyi terörle nasıl mücadele edileceği konusunda neden göstermiyor?

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...

Reklam