Ak Parti Ankara, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Düzce ve Niğde belediye başkanlarını istifa ettirip yerlerine yeni isimler gelmesini sağladı ama söz konusu belediyelerin meclislerinden tek bir üyenin bile istifası istenmedi, onlarla yollar ayrılmadı.

Oysa, örneğin Melih Gökçek Ankara’da, Kadir Topbaş İstanbul’da bir yanlışlık yapmışsa kendi başına değil belediye meclislerinde alınan kararlarla yaptı.
Belediyelere ait değerli arazilerin satılması, hiç olmayacak yerlere çok katlı yapı izinlerinin verilmesi, yeşil alanların yok edilmesi, ormanların içinden yollar geçirilmesi, tartışmaya açık milyonluk ihaleler başkanların kişisel tasarrufu değildi, belediye meclislerinde alınan kararlar sonucu yapılan icraatlardı.
Ak Partililerin tepki çeken bazı belediye başkanlarını göndermekle sorunu çözdüklerini sanmasınlar.
Doğru olan o başkanlarla birlikte belediye meclisi üyelerini de göndermek değil midir?

ENFLASYON YÜKSELİRKEN ETİ
UCUZLATMAK BAŞARIDIR!

Enflasyonun yükselmeye başladığı bir dönemde et fiyatları ucuzladı.
BİM ve A101 marketlerinde satışa sunulan ucuz et adeta kapışılıyor.
Bunun etkisiyle diğer marketlerde de et fiyatlarında indirimler oldu.
Bunu Hükümetin özellikle de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın başarı hanesine yazmak gerekiyor.
“Ucuz et kalitesiz… Üstelik ithal ediliyor… Yerli üretici daha fazla sıkıntıya düşecek” şeklindeki eleştiriler haklı değil. Ortada acilen müdahale edilmesi gereken bir sorun vardı. Bu müdahale yapıldı.
Şimdi Hükümet’ten ve Fakıbaba’dan beklenen yerli üretimi artıracak önlemleri hızla alması, gerekli teşvikleri sağlaması, meraları ıslah yoluna gitmesidir.

FACEBOOK YORUMLARI